Sadece Antalya'nın Turizm Bakanı

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Bakan Ersoy'un yaptığı, "Otelini açan pişman olmadı" açıklamasına tepki gösterdi. Akyüz, "Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. İstanbul'un adı yok" dedi.

11/09/2020 13:34
Sadece Antalya'nın Turizm Bakanı

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Bakan Ersoy'un yaptığı, "Otelini açan pişman olmadı" açıklamasına tepki gösterdi. Akyüz, "Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u uzun yıllardan beri tanıdığı vurgulayan Tarkan Akyüz, Ersoy'un turizmi A'dan Z'ye bilen biri olduğunu söyledi. Akyüz, "Sayın Turizm Bakanımızı 1988 yılından beri tanırım. ETS otobuslerini Murat Bey'le beraber sabah 4'lerde kaldırırlardı. İkiz kardeşler olarak, bildim bileli gerçekten çok çalışkandırlar. Bunu yanında çalışanlar da bizzat söyler.

Bakan Ersoy turizmin A'dan Z'ye herşeyini bilir

Antalya'daki Voyage ve Maxx Royal'leri muntazam olarak kullanırım. Ve otel işletmeciliği 10 üzerinden 10 alır. Kendisi 'Turizm'in A'dan Z'ye herşeyini en iyi bilen ve A'dan Z'ye hepsine yatırım yapan ve bundan ekmek yiyen biri" diye konuştu.

Bakan Ersoy'un iyi taraflarından bahsettiğini ama Bakan'ın eleştirilecek yönleri de olduğunu ifade eden Akyüz, "Bakanımızın hep iyi taraflarından bahsettim. Şimdi eleştiri tarafına geçelim.

Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için Antalya'la yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz

Sayın Ersoy Turizm Bakanı olunca, turizmi iyi bilen biri olduğu için kendisinden çok büyük beklentilerim vardı. Turizmi coşturacaktı. Dünya sıralamasında 2 veya 3'üncü sıralarda yer alma beklentisi içine girmişken, hiçbir beklentimizi maalesef karşılayamadı.

Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor.

Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor... İstanbul'un adı yok

İstanbul'un adı yok. Veya diğer bölgelerimizin adı hiçbir zaman geçmiyor. İstanbulsuz Türkiye ve Türk turizmi düşünülemez. Bakanımız sehir içi turizmden hiçbir zaman bahsetmiyor.

Sayın Bakanım, maalesef bizi hayal kırıklığına uğrattınız ve hiçbir beklentimizi karşılayamadınız. ÜZGÜNÜM" dedi.

Yorumlar