Sabiha Gökçen Havalimanı'nda turizm sezonu öncesi flaş karar

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda turizm sezonunda yeni döneme giriliyor. Notam uygulaması kademeli olarak kaldırılacak.

19/04/2024 12:21
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda turizm sezonu öncesi flaş karar

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda turizm sezonunda yeni döneme giriliyor. Notam uygulaması kademeli olarak kaldırılacak. Türkiye'nin turizm hedeflerine ulaşması için yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uygulanan cuma, cumartesi ve pazar günleri saat 23.00 ile 05.00 arası uygulanan notam, turizm sezonuna giriş yaptığımız şu günlerde kademeli olarak kaldırılmasına karar verildi.

İKİNCİ PİSTİN AÇILMASI ETKİLİ OLDU

Güvenlik komisyonunda alınan karar neticesinde, notamın kademeli olarak kaldırılacağı öğrenildi. Bu karar, turizm sezonunun hareketlendiği dönemde Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ulaşım kapasitesini artırmayı ve seyahat edenlerin daha rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamayı hedefliyor. Airporthaber'in aktardığına göre, söz konusu kararda ikinci pistin hizmete açılmasının büyük önemi olduğu vurgulandı.

TURİZME BÜYÜK KATKISI OLACAK

Notam uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte, havalimanı kullanıcıları ve turizm sektörü, daha esnek seyahat saatleri ve artan hava trafiği ile birlikte daha fazla turisti ağırlama potansiyeline sahip olacaklar. Bu adımın, Türkiye'nin turizm sektöründe daha fazla ivme kazanması ve havalimanlarının kapasitelerini daha etkin bir şekilde kullanması için önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın turizm sezonuna yönelik olarak alınan bu kararı, turizm sektörü temsilcileri ve seyahat endüstrisi tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Gözler, notam uygulamasının kademeli olarak kaldırılması sürecinin detaylarına çevrildiği bu dönemde, turizm hareketliliğinin artması ve ülke ekonomisine olumlu katkı sağlaması bekleniyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.