Saati 324, günlüğü Bin TL... Otel otoparkında ücret artışı tartışması

İstanbul'un Laleli bölgesinde bulunan bir otel otoparkında yaşanan ücret artışı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Otoparkın bir otele ait olduğunun ortaya çıktı. Otoparka giriş-çıkış ücretinin 340 TL, 24 saatlik ücretinin ise, Bin 24 TL olduğu dikkat çekti.

05/02/2024 13:58
Saati 324, günlüğü Bin TL... Otel otoparkında ücret artışı tartışması

İstanbul'un Laleli bölgesinde bulunan bir otel otoparkında yaşanan ücret artışı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Otoparkın bir otele ait olduğunun ortaya çıktı. Otoparka giriş-çıkış ücretinin 340 TL, 24 saatlik ücretinin ise, Bin 24 TL olduğu dikkat çekti. Otopark sorunu ve yükselen enflasyonla birlikte fiyat algısının kaybı da gündeme geldi.

İstanbul'un Laleli bölgesinde bulunan bir otel otoparkında yaşanan ücret artışı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Otoparkın bir otele ait olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, giriş-çıkış ücretinin 340 TL, 24 saatlik ücretinin ise, Bin 24 TL olduğu dikkat çekti.İstanbul'un Laleli bölgesinde bulunan bir otel otoparkında yaşanan ücret artışı gündem oldu.

Önceki yıllarda aynı otoparkta giriş-çıkış ücretinin 45 TL'ydi

Otoparkın giriş-çıkış ücretinin 340 TL, 24 saatlik ücretinin ise Bin 24 TL olduğu görülürken, bu fiyatlar bölgedeki otopark sorununu ve yükselen enflasyonla birlikte fiyat algısının kaybını gündeme getirdi. Özellikle Kapalıçarşı ve Laleli gibi yoğun insan trafiğine sahip bölgelerde otopark sorunu göze çarpıyor. Mevcut otoparklarda da park edecek yer bulmak zorlaştı, bu durum vatandaşları ve bölge esnafını çileden çıkardı.

Otele ait otoparkın Google Maps üzerindeki eski fiyatları ile karşılaştırıldığında, otopark ücretlerinde ciddi bir artışın olduğu görüldü. Önceki yıllarda aynı otoparkta giriş-çıkış ücretinin 45 TL olduğu görülürken, Google Maps görüntülerine yansıyan ücretlerin yüzde 650'nin üzerinde bir artışla 340 TL'ye çıktığı tespit edildi. Bu durum bölge sakinlerinin ve ziyaretçilerinin endişelerini artırırken, İstanbul'daki otopark sorunuyla ilgili tartışmaları da beraberinde getirdi.

Laleli bölgesinde otopark sorununa ilişkin konuşan esnaf Orhan Kaya, "Otopark problemi Laleli bölgesinde var. İstanbul'un her yerinde var. Araçlarıyla buraya gelenler araçlarını 2-3 km uzakta yerlere bırakıyorlar. Bizler toplu ulaşım araçlarını tercih ediyoruz. Belediyelerin otoparkları 24 saatlik 150 Lira civarında. Özel otoparklar daha pahalı, bu duruma bir çözüm bulunması gerekiyor" ifadelerini kullandı. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.