Rusya turist akışında 2019 seviyesine ulaştı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Sergey Romashkin, 2022 yaz sezonunun sonunda Rusya’daki turist akışının 2019 pandemi öncesi seviyesine geri döndüğünü bildirdi.

01/09/2022 13:47
Rusya turist akışında 2019 seviyesine ulaştı

Genel olarak 2019 yılı ile karşılaştırılabilecek turist akışının havaalanlarının kapalı olduğu bölgeler dışında birçok bölgede toparlandığını söyleyen Romashkin, Gazetem.ru'da yer alan haberde, “Bazı bölgelerde 2019 yılı sonuçlarını da aşan turist akışında, pandemi öncesine kıyasla ülke genelinde yüzde 5 ila 10’luk bir büyüme bekliyoruz” diye konuştu.

Yaz aylarında tur operatörlerinin müşterileri arasında en popüler tatil destinasyonları Krasnodar Bölgesi, St. Petersburg, Kırım, Mineralnye Vody ve Moskova Bölgesi olurken, tur operatörleri Intourist, Anex Tour ve Tez Tour’un tur satışlarında lider olduğu da kaydedildi.

Popüler bölgelere ek olarak, Intourist’in müşterileri için Kırım, Dağıstan ve Kaliningrad gezileri organize ederek satışlarını artırdığı belirtilirken, şirkete göre Kırım, bu yaz popüler iç destinasyonlar sıralamasında ikinci sıraya geriledi. Aynı zamanda Anapa ve Gelencik destinasyonları, havaalanlarına uçuşların kısıtlanmasına rağmen geçen yılki turist akış hacimlerini korudu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.