Rusya Seyahat Ajansları Birliği, Rus turistlere hangi destinasyonları tavsiye etti?

Rusya Seyahat Ajansları Birliği Başkan Yardımcısı Aleksan Mkrtchyan, bu yıl Rus turistler için en uygun yabancı destinasyonların Orta Doğu, Latin Amerika ve Asya olacağını söyledi.

13/02/2024 12:09
Rusya Seyahat Ajansları Birliği, Rus turistlere hangi destinasyonları tavsiye etti?

Mkrtchyan’ın açıklamalarına göre, Türkiye’yi karşılayamayan birçok turist, özellikle yaz aylarında seyahat için Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) seçecek. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında BAE’deki oteller Türkiye’deki otellerden daha ucuz olacak.

Mkrtchyan, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Ucuz Küba trendi devam edecek. Ne yazık ki şu ana kadar uçuşlar sadece Moskova ve St Petersburg’dan yapılıyor. Ancak yine de Küba oldukça cazip bir destinasyon olmaya devam edecek ve Ruslar yaz döneminde de Küba’ya uçacak.

Türkiye’nin artan fiyatları Rusların yaz dönemindeki tercihlerini büyük ölçüde değiştirdi. Önceden yaz aylarında BAE, Küba ve Tayland’a çok sayıda uçuş hayal etmek zordu. Bu yıl hepsi orada olacak” şeklinde konuştu. Yapılan açıklamalara göre; Asya’ya, yani Çin ve Vietnam’a daha ucuz turlar Rusları bekliyor. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.