Rusya Seyahat Acenteleri Birliği, basında çıkan 'Madrid yerine Mardin' haberini yalanladı

Türk basınında çıkan ‘Rus turistler Madrid yerine Mardin'e gönderildi’ haberine Rusya Seyahat Acenteleri Birliği’nden yalanlama geldi.

10/11/2022 12:50
Rusya Seyahat Acenteleri Birliği, basında çıkan 'Madrid yerine Mardin' haberini yalanladı

Rusya Seyahat Acenteleri Birliği (ATA) Başkan Yardımcısı Alexan Mkrtchyan, RİA Novosti’ye yaptığı açıklamada, Türk basınında çıkan Rus turistlerin tur acentası tarafından yanlışlıkla İspanya’nın başkenti Madrid yerine Türkiye’nin Mardin kentine gönderildiği haberinin gerçek olmadığını, bunun Mardin kenti belediye başkanı tarafından uydurulan bir piar çalışması olduğunu söyledi.

Rusya Seyahat Acenteleri Birliği (ATA) Başkan Yardımcısı, Ruslarla ilgili bilgilerin sahte olduğunu belirtti. Seyahat Acenteleri birliği Direktörü Natalia Osipova da TASS'a yaptığı açıklamada benzer şeyler söyledi.

"Büyük ihtimalle talihsiz bir hata"

Osipova, "Hangi turistler olduklarını, hangi acenteyi kullandıklarını, nasıl bilet aldıklarını bilmiyoruz. Büyük ihtimalle talihsiz bir hata yapan bağımsız gezginler tatsız bir duruma düştüler" dedi.

HaberTürk'ten Veysi İpek'in haberine göre, bir Rus seyahat acentesinin çalışanlarının yanlışlıkla iki grup turisti İspanya’nın Madrid şehri yerine Türkiye’nin Mardin şehrine gönderdiğini ve bunun sadece 10 günlük bir arayla gerçekleştiği bildirilmişti.

Olaya ilişkin konuşan Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu ise Rus turistlerin şaşırmalarına rağmen Mardin'i çok beğendiklerini açıklamıştı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.