Rusya’dan tur operatörlerine 6 Milyar Ruble destek

Rusya’ya uygulanan yaptırımların ardından tur operatörlerine yurt dışından gelen turistlerin taşınması için 6 Milyar Ruble verilecek.

08/05/2022 19:33
Rusya’dan tur operatörlerine 6 Milyar Ruble destek

Bakanlar Kurulu’nun kararına göre, yedek fondan fonlar şirketlerin kendileri tarafından değil, Rostourism tarafından alınacak. Turizmdatabank'ta yer alan habere göre ajans, fonların tur operatörleri arasında dağıtımını sağlayacak ve sübvansiyonların hedeflenen kullanımını kontrol edecek.

Kararda, “2022’de Rostourism’e, yabancı ülkelerde satın alınan turistik ürüne uygun en az 50 bin turistin yabancı ülkelerden ihracatını sağlamaya yönelik tedbirlerin uygulanmasında ortaya çıkan masrafların karşılanması için tur operatörlerine federal bütçeden sübvansiyonlar sağlamak Rusya Federasyonu Hükümeti yedek fonundan 6 Milyar Ruble'ye kadar bütçe tahsisi” dedi.

Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko daha önce bazı ülkeler tarafından hava sınırlarının kapatılmasının ardından tur operatörlerinin Rusya Federasyonu’na yaklaşık 117 bin organize turist getirdiğini ve hükümetin 10 Milyar Ruble ayırmaya hazır olduğunu söylemişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.