Rusya'da Türkiye bilet fiyatları düştü

Rusya’dan Türkiye’ye yapılan uçuşlarda ortalama bilet fiyatları yüzde 20 oranında düştü.

08/05/2023 12:36
Rusya'da Türkiye bilet fiyatları düştü

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Rusya’dan Türkiye’ye yapılan uçuşlarda ortalama bilet fiyatlarının yaklaşık yüzde 20 oranında düştüğünü müjdeledi.

Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’ye konuşan Gorin, bu düşüşün Rus havayolu şirketlerinin sahip olduğu uçak sayısındaki artışla bilirkte sefer sayılarının artırılması zemininde gerçekleştiğinin altını çizdi.

“Uluslararası uçuş sayısındaki artış sayesinde Türkiye’ye uçmanın maliyeti yüzde 20 oranında düştü” 

“Uluslararası uçuş sayısındaki artış sayesinde Türkiye’ye uçmanın maliyeti yüzde 20 oranında düştü” diyen Gorin, bir dizi yerli havayolu şirketinin daha önce kiraladığı yolcu uçaklarını satın alarak filoya katmayı başardığını, Rus tescilli uçak sayısını artırdıklarını bildirdi.

Güncel verilere göre ülkedeki havayolu şirketlerinin filosu yaklaşık 200 yabancı yapım yolcu uçağı ile genişletilirken, bu uçakların sadece yurtiçi değil aynı zamanda uluslararası uçuşları da gerçekleştirebildiği ifade edildi. Gorin, geçen yıl Rus havayolu şirketlerinin aynı zaman diliminde bu türden sadece 44 yolcu uçağına sahip olduğunu hatırlattı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.