Rusya’da e-vize ağustosta başlıyor

Rusya, 1 Ağustos’tan itibaren elektronik vize vermeye yeniden başlıyor. Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hükümet üyeleriyle video konferans yoluyla yaptığı toplantıda Rusya'nın 1 Ağustos'tan itibaren yabancılara elektronik vize uygulamasının yeniden başlatılmasının önerildiğini söyledi.

20/07/2023 23:28
Rusya’da e-vize ağustosta başlıyor

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Rusya’nın elektronik vize verilecek ülkeler listesinin daha önce belirlenen 52 ülkenin vatandaşlarının yanı sıra Vietnam, Kamboçya ve Myammar ülkelerinin vatandaşlarının da kapsaması kararlaştırıldı. Haberrus'un aktardığına göre, elektronik vizeden, dost olmayan ülkelerin vatandaşları da yararlanabilecek.

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı turizm geliştirme dairesi başkanı Tatyana Sharshavitskaya, mart ayında yaptığı açıklamada, Rusya'daki yabancı turistler için elektronik vize ve ödeme kartlarının bu yıl sonundan önce dolaşıma gireceğini söylemişti.

Rusya, koronavirüs pandemisi öncesi bazı ülkelere elektronik vize veriyordu. Pandemi sürecinde e-vize askıya alınmıştı. Elektronik vize işleminin detayları önümüzdeki günlerde Dışişleri Bakanlığı tarafından duyurulacak.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.