Rusların tatil tercihlerinde Tayland ve Çin ilk 10’a geri döndü

Birleşik Bölümler arası Bilgi ve İstatistik Sistemi'nin verilerine göre, Tayland ve Çin, Rus turistler için en popüler tatil destinasyonları arasında ilk 10’a geri döndü. Aynı zamanda Abhazya üst üste dördüncü yıl da en popüler destinasyon olmaya devam etti.

04/02/2024 22:02
Rusların tatil tercihlerinde Tayland ve Çin ilk 10’a geri döndü

Böylece, geçen yıl bu ülkeyi ziyaret eden Rus turist sayısı yaklaşık yüzde 6 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,75 milyona ulaştı. Türkiye, bir önceki yıla göre yüzde 16 daha fazla olan 5,6 milyon Rus tarafından ziyaret edilen ikinci büyük seyahat noktası oldu.

Üçüncü sırada ise yüzde 9’luk bir artışla 2,9 milyon kişi ile Kazakistan yer alırken, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) (yüzde 42 artışla, 1,7 milyon) ve Mısır (yüzde 35 artışla, 1,3 milyon) da ilk beşte yer aldı. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, Gürcistan ve Ermenistan geçen yıl 1,1’er milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

Sekizinci sırada 1,1 milyon ziyaretçi ile Tayland, dokuzuncu sırada 966 bin ziyaretçi ile Çin yer alırken, onuncu sırada ise 600 bin kişi ile Finlandiya bulunuyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.