Rusların kasım tatili rotası belli oldu

Rusya'da dün başlayan kasım tatilleri ve aynı zamana denk gelen okul tatili döneminde seyahat rotaları belli oldu.

05/11/2022 13:10
Rusların kasım tatili rotası belli oldu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusların bu cuma başlayan kasım tatilleri ve aynı zamana denk gelen okul tatilleri için tur satın alımlarında daha az para harcamaya başladığını belirtti.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, son aylarda ortaya çıkan tasarruf eğiliminin kısa kasım tatillerine de yansıdığı kaydedilirken, belirtilen seyahatlerin bağımsız turistler arasında en çok talep gören ve organize turistlerin büyük bölümünün ilgi gösterdiği turları oluşturduğunun altı çizildi.

Birlik, bu dönemde özellikle uçak biletsiz iki veya üç gün için 9 Bin Rublelik turlarla birlikte uçak bileti içeren ve yaklaşık 40 bin ruble olan paket turların talep gördüğünü aktardı. Kısa kasım tatilleri için en popüler destinasyonlar Krasnodar Bölgesi, St. Petersburg, Moskova Bölgesi ve başkent Moskova olurken, aynı zamanda Kazan, Mineralnıye Vodi ve Dağıstan’a yönelik seyahatlerin de talep gördüğü ifade edildi.

MISIR VE TÜRKİYE LİSTENİN BAŞINDA

Kasım ayı tatillerinde Mısır ve Türkiye, yurtdışı tatilleri için neredeyse eşit derecede talebe sahip olurken, bu iki ülkeyi izleyen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland ve Maldivler’e de ilginin yüksek olduğuna dikkat çeken ATOR, aynı zamanda turistlerin yüzde 83’ünün çocuklarıyla aile tatili planladığını ekledi. ATOR, yakın zamanda tur operatörlerinin verilerine göre kasım ayında Rus turistler için en uygun deniz tatili fırsatını Türkiye’nin sunduğunu bildirmişti.

ATOR’a bağlı büyük federal seyahat acenteleri ağı 1001 Tours verilerine göre, 10 – 16 Kasım tarihleri arasında kalkışlı en ucuz on günlük paket turun iki kişi için maliyetinin 81 Bin 500 Ruble'den başladığı Türkiye, yurtdışı destinasyonları arasında en ucuz tatil fırsatı sunan ülke olurken, derecelendirmede ikinci sırada Mısır’daki tatil köylerinin yer aldığı kaydedildi.

TOPLAM REZERVASYONLARIN YÜZDE 32'Sİ MISIR'A

Rus turistler için kasım ayında her şey dahil üç yıldızlı otelde 10 günlük konaklamanın 92 Bin Ruble'den başladığı aktarılırken, üçüncü sırada ise, dört yıldızlı bir otelde tatil maliyetinin 107 Bin 800 Ruble'den başladığı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yer alıyor.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, kasım ayı için tatil taleplerinde açık ara liderin Mısır olduğu belirtilirken, Mısır’a paket tur satışlarının toplam rezervasyonların yüzde 32’sini oluşturduğu bildirildi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.