Rus turistlerin alternatifleri arttı, Türkiye'nin payı azaldı

Yılbaşından beri Türkiye’ye giden Rus turistlerin sayısındaki düşüşe karşın, Rusya vatandaşlarının yurt dışı tur rezervasyonları artıyor

02/04/2024 14:31
Rus turistlerin alternatifleri arttı, Türkiye'nin payı azaldı

Kommersant’ın haberine göre, 2024’ün ilk çeyreğinde yurt dışında tur rezervasyonu yapan Rusya vatandaşlarının oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 arttı. Türkrus'ta yer alan habere göre, Rus turistlerin özellikle Sri Lanka, Tayland ve Küba gibi ülkelere ilgisinde artış yaşanıyor.

Rus turistlerin rağbet gösterdiği tatil ülkelerinin sayısındaki artışla birlikte, geleneksel olarak ilk sırada olan Türkiye’ye giden turistlerin oranının ise düşüşte olduğuna dikkat çekiliyor. OneTwoTrip şirketinin verilerine göre, Antalya Rus turistlerin en fazla rağbet gösterdiği ilk 10 destinasyon listesindeki yerini kaybetti.

İstanbul’a giden Rus turistlerin payında ise yüzde 30 artış oldu. Uzmanlar, Türkiye’ye alternatif olarak Sri Lanka, Tayland ve Küba’yı tercih eden turist sayısının arttığını belirtiyor. Ayrıca Mauritius, Vietnam ve Endonezya da Rus turistler arasında popülerliği artan tatil ülkeleri oldu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.