Rus turistin ocak ayı yurtdışı tercihi İstanbul

OneToTrip sitesinin yaptığı analize göre, Ruslar ocak ayında en çok kendi ülkelerinde seyahat edecek. Yurt dışı destinasyonlarında ise liderlik İstanbul'da.

02/01/2023 12:58
Rus turistin ocak ayı yurtdışı tercihi İstanbul

OneToTrip sitesinin yaptığı analize göre, Ruslar ocak ayında en çok kendi ülkelerinde seyahat edecek. Yurt dışı destinasyonlarında ise liderlik İstanbul'da. Rusların ocak ayında yapacağı seyahatlerin yüzde 55'ini ülke içi seyahatlerin oluşturacağı açıklandı.

Ria Novosti'nin OneToTrip sitesinin analizinden aktardığı habere göre, ocak ayında Rusya'da yapılacak her 100 seyahatten 55'inin adresi ülke içindeki destinasyonlar olacak.

Ülke içi destinasyonlardan büyük payı yüzde 20 ile Moskova alırken onu yüzde 12,4 ile Soçi ve yüzde 11 ile St Petersburg, takip etti. Mineralnye Vody, Kaliningrad, Kazan, Mahaçkale de Rusların tercih edeceği diğer ülke için popüler destinasyonlar oldu.

Yurt dışı tercihlerinde ise ilk sırayı yüzde 12,9 ile İstanbul aldı. İkinci sırada yüzde 6,5 ile Erivan (Ermenistan) üçüncü sırada ise 5,7 ile Phuket (Tayland) bulunuyor. Bu şehirleri Antalya, Dubai, Bangkok ve Taşkent takip ediyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.