Rus turistin mayıs tatili gözdesi belli oldu

Rusya’da Ukrayna operasyonunun ardından turistlerin ülke içi güzergahlara talebindeki artış sürüyor. Kommersant’ın haberine göre, Mayıs tatilleri için Rusya içinde yapılan otel ve günlük daire rezervasyonları geçen yıla kıyasla yaklaşık yedi katına çıktı.

22/04/2024 13:30
Rus turistin mayıs tatili gözdesi belli oldu

Moskova ve St.Petersburg’a olan talep azalırken, Zolotıye Koltsa ve Mineralnıye Vodı gibi destinasyonlar daha fazla ilgi görmeye başladı. Gazeteye konuşan Tvil.ru yetkilileri, turistlerin, Ukrayna operasyonun ilk dönemlerinin aksine artık ülkenin güneyine seyahat yapmaktan çekinmediğini ve yeni destinasyonlara ilgi göstermeye başladığını söyledi.

Travelata.ru ve Sletat.ru’nun verilerine göre, ülke içindeki tur paketi satışları da geçen yıla göre iki katına çıktı. Cian Analitiki’nin verilerine göre, 28 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında Rusya’da yapılan günlük daire rezervasyonlarında Moskova’nın payı yüzde 29,5 oldu. Bu rakam 2023’ün aynı dönemine göre yüzde 2 düşük.

St.Petersburg’a yapılan rezervasyonların payı da yüzde 1 azalarak yüzde 21,3’e geriledi.   Nüfusu 1 milyondan fazla olan diğer kentlerdeki rezervasyonların payı ise yüzde 2 artışla yüzde 17,9’a yükseldi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.