Rus turistin mayıs tatili favorisi İstanbul ve Antalya

Ruslar, mayıs tatillerini yurtdışında geçirmek için hazırlıklar yapıyor. Havacılık sektörü temsilcilerinin verilerine göre, tatil dönemi için uçak bileti talebi yüzde 15-30 oranında arttı ve artmaya devam ediyor.

09/04/2024 22:20
Rus turistin mayıs tatili favorisi İstanbul ve Antalya

Kommersant gazetesinin haberine göre, yurtdışı seyahatlerine olan talepteki artış, turizm pazarındaki istikrarın yanı sıra önümüzdeki Mayıs tatillerinde hafta sonlarının başarılı bir şekilde yapılandırılmasından kaynaklanıyor.

Moskova’dan uçacak şekilde en popüler destinasyonlar Kaliningrad, St Petersburg, Soçi, Vladivostok ve Mineralnye Vody oldu. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, yurtdışındaki en popüler destinasyonlar ise İstanbul ve Antalya, Male (Maldivler), Dubai, Erivan ve Bakü oldu.

Türkiye uçuşlarına yoğun talep var

Vladikavkaz, Gorno-Altaysk, Kazan, Novosibirsk ve İrkutsk’un yanı sıra yurtdışında İstanbul ve Antalya, S7 yolcuları arasında yüksek talep görürken, Türkiye uçuşlarına olan talep, bu yıl Orenburg, Surgut ve Soçi’den Antalya’ya uçuş başlatan Azur Air tarafından da teyit edildi.

Aynı zamanda Soçi’ye gidiş dönüş biletlerin ortalama maliyeti yaklaşık 19 bin ruble olurken, St Petersburg 15 bin, Kaliningrad 16 bin, Mineralnye Vody 18,3 Bin Ruble oldu. Yabancı biletlerin ortalama tutarı da artarken, örneğin İstanbul’a yabancı biletler için ortalama tutar gidiş-dönüş 37 Bin Ruble, Minsk 13 bin, Taşkent ve Erivan yaklaşık 30 bin, Antalya 42 bin olarak kaydedildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.