Rus turist iki yıldıza kadar düştü

Çevrim içi tur satışı uzmanları, turistlerin sonbahar seyahatleri için Rusya’da hangi şehir ve hangi otelleri tercih ettiklerini açıkladı.

21/08/2022 23:34
Rus turist iki yıldıza kadar düştü

OneTwoTrip’in seyahat servisinin verilerine göre, uzmanlar Rus turistlerin kadife sezonunda hangi otellerde kalmayı tercih ettiklerini ortaya çıkarttı. En çok rağbet gören oteller ise iki yıldızlı oteller oldu. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, seyahat servisinin uzmanları, kullanıcıların 1 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasındaki rezervasyon verilerini analiz etti ve en çok (yaklaşık yüzde 23) Soçi’deki oteller için ödeme yapıldığını tespit etti.

Sıralamada ikinci sırada turistlerin yüzde 19’unun kalmayı planladığı St. Petersburg yer alırken, yüzde 16 ile Rusya’nın başkenti üçüncü sırada yer alıyor.

Kadife sezonu için en sık rezervasyon yapılan ilk on şehir arasında aynı zamanda Kazan, Kaliningrad, Vladivostok, Krasnodar, Nijniy Novgorod, Mahaçkale ve Vladikavkaz yer alıyor. Bu şehirlerin her birinin oranı toplam rezervasyon sayısının yüzde dördünü geçmiyor.

En çok tercih edilen oteller iki yıldızlı

Rus turistlerin ülke içi seyahatlerinde en fazla tercih ettikleri otellerin iki yıldızlı oteller olması dikkat çekti. OneTwoTrip seyahat servisinin müşterilerinin yüzde 39’u tarafından yapılan ödemelerde tercihler iki yıldızlı otellerden yana kullanıldı. Bu tür konaklama yerlerinde bir gecelik ortalama ücret 3 Bin 300 Ruble.

Üç yıldızlı otelleri tercih edenlerin oranı ise yüzde 30 olurken, gecelik ortalama 4 Bin 800 Ruble oldu. Taleplerin dörtte biri, dört yıldızlı otelleri tercih ederken, bu tür bir otelde gecelik ortalama 7 Bin 700 Ruble.

Turistlerin yüzde altısı kadarı da beş yıldızlı otellerde kalmayı tercih ediyor. Ortalama gecelik ödenen rakam ise yaklaşık 16 Bin 600 Ruble.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.