Rus turist için ocak ayının en ucuz destinasyonları açıklandı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Yılbaşı sonrası dış turizmde en ucuz tatil destinasyonlarını belirledi.

15/01/2023 23:20
Rus turist için ocak ayının en ucuz destinasyonları açıklandı

Seyahat acentelerinin sunduğu paket turların incelendiği araştırmalara göre Venezuela ve Sri Lanka’ya yapılan turlarda sırasıyla yüzde 23 ve yüzde 51 oranında artış kaydedildiği vurgulanan açıklamada, ocak ayı tatilleri için Küba ve Maldivler’e tur fiyatlarının aynı kaldığı, Mısır, Bahreyn, Katar ve Tayland turlarında düşüş gözlemlendiği açıklandı.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, yılbaşından sonra kalkışlı on günlük bir plaj tatili için minimum fiyatların bir dizi destinasyon için arttığına dikkat çekilirken, listede Sri Lanka ve Venezuela’nın yanı sıra Goa’nın da yer aldığı aktarıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri tatil turlarında yüzde 12 artış

Uzmanlar fiyattaki bu artışı yoğun taleplere bağlarken, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tatil turlarında ise yüzde 12’ye varan indirimlerin kaydedildiğini, bunun nedeninin ise muhtemelen Avrupa ülkelerinde BAE’ye yönelik taleplerin önemli ölçüde düşmesi olduğunu vurguladı.

Uzmanlara göre iki kişilik 10 gecelik bir paket tur için en düşük fiyatta liderlik, 100 Bin Ruble'yle hala Mısır’a ait olurken, ikinci sırada ise aynı fiyat seviyesinin gözlemlendiği BAE yer alıyor. Gazetemru'da yer alan habere göre, Ocak ayında Goa (Hindistan), Bahreyn ve Tayland seyahatleri 100-150 Bin Ruble'ye mal olurken, Sri Lanka, Maldivler, Venezuela, Küba ve Seyşeller’e yapılacak bir gezi ise 200 Bin Ruble'ye kadar çıkabiliyor.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.