Rus turist Avrupa’dan ayağını çekti

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, 2022 sonuçlarına göre Rusya’dan Avrupa’ya turist akışının geçtiğimiz yıl ve pandemi öncesi 2019 seviyelerinden yüzde 95 daha düşük olduğunu söyledi.

12/12/2022 14:11
Rus turist Avrupa’dan ayağını çekti

St. Petersburg’da düzenlenen turizm fuarı Travel Hub’da konuşan Lomidze, Rusya’dan Avrupa’ya giden turist sayısının birkaç bin kişiyi geçmediğine vurgu yaparken, “Yaptırımlarla hava sahasının kapatılması sonucu direkt uçuşların olmaması, aktarmalı uçuşların maliyetinin yüksek olması ve Rus bankalarının verdiği kredi kartlarının yurt dışında geçmemesi, Rusların Avrupa tatili taleplerini sınırlıyor. Bu yıl Avrupa ülkelerini ziyaret eden Rus turist sayısının 50 bini geçmeyeceğini söyleyebiliriz" dedi.

Turist trafiğinde en büyük düşüşün yaşandığı ülkeler arasında İspanya, İtalya, Fransa ve İngiltere’nin yer aldığına dikkat çeken ATOR Başkanı, Gazetem.ru'da yer alan habere göre, tüm zorluklara rağmen yine de Avrupa ülkelerine gitmeyi tercih eden turistlerin Helsinki, İstanbul ve Dubai üzerinden Avrupa ülkelerine uçtuğunu sözlerine ekledi


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.