Rus turist, 2024'te nerede tatil yapmak istediğini açıkladı

“Yandex Puteşestviya” servisinin araştırma sonuçlarına göre, Rusların çoğu (yüzde 58) 2024 yılında tatillerini denizde geçirmek isterken, yüzde 23’ü yeni şehirleri ziyaret etmek istiyor.

29/01/2024 00:37
Rus turist, 2024'te nerede tatil yapmak istediğini açıkladı

“Yandex Puteşestviya” servisinin araştırma sonuçlarına göre, Rusların çoğu (yüzde 58) 2024 yılında tatillerini denizde geçirmek isterken, yüzde 23’ü yeni şehirleri ziyaret etmek istiyor. Yüzde 15’i dağları, yüzde 2’si ise yağmur ormanlarına seyahat etmeyi hayal ediyor. Aynı zamanda katılımcıların yarısından fazlası (yüzde 53) bu yıl yeni yerler keşfetmeyi planlarken, yüzde 46’sı daha önce gittikleri yerlere gidecek.

Araştırmada yer alan açıklamada, “Coğrafi tercihlere gelince, Rusların yüzde 59’u ülke içinde seyahat etmek istiyor. Katılımcıların en çok gitmek istedikleri en popüler destinasyon St. Petersburg ve Leningrad Oblastı ve Rusların yüzde 41’i buraya gitmek istiyor. Ardından Krasnodar Bölgesi (yüzde 39) ve daha sonra da Moskova (yüzde 26) geliyor” denildi.

Yurt dışında favori destinasyonlardan biri de İstanbul

Yurtdışı destinasyonlar söz konusu olduğunda, Ruslar arasında en popüler destinasyonlar Avrupa, komşu ülkeler ve Asya. Avrupa’da İspanya, İtalya, Yunanistan, Almanya ve Avusturya’yı en çok ziyaret etmek istedikleri ülkeler olarak belirttiler. Komşu ülkeler arasında Ruslar en çok 2024 yılında Abhazya ve Ermenistan’ı, Asya’da ise Tayland, Çin ve Vietnam’ı ziyaret etmeyi hayal ediyor.

Araştırma sonucu şu şekilde açıklamalara yer verildi: “Bu yıl en popüler rüya şehirler Londra, Roma, Berlin ve Viyana oldu. Bunun yanı sıra araştırma boyunca Ruslar sıklıkla İstanbul, Seul, Prag ve Tiflis’in adını verdi.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.