Rus tur operatörlerinin tatilcilere borcu 8-9 Milyar Ruble'ye ulaştı

Rusya’daki tur operatörlerinin pandeminin başlangıcından bu yana düzenlenmeyen turlar için müşterilerine olan toplam borcu, 8-9 Milyar Ruble seviyesine ulaştı.

21/07/2022 10:11
Rus tur operatörlerinin tatilcilere borcu 8-9 Milyar Ruble'ye ulaştı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), tur operatörlerinin müşterilerin olan borçlarını hesapladı. Rus medyasının aktardığına göre, Rusya’daki tur operatörlerinin salgının başlangıcından bu yana düzenlenmeyen turlar için müşterlierne olan toplam borcu 8-9 Milyar Ruble seviyesinde.

Tur operatörlerinin borçlarını kapatabilmeleri için bu yıl sonuna kadar devletten doğrudan yardım almaları gerektiği belirtilen açıklamada, bu borçların sektör için hissedilir yük oluşturduğuna dikkat çekildi.

Borçların kapatılmaması halinde sektörde istikrarsızlık başlayabilir

Türkrus'ta yer alan habere göre, borçların kapatılmaması halinde sektörde istikrarsızlığın başlayabileceğine işaret eden ATOR, çoğu destinasyonun kapalı olması ve Türkiye, Mısır, Birleşik Arap emirlikleri gibi açık destinasyonlara uçuşlarda yaşanan sıkıntıların, tur paketlerinin değişimi ve iadesini de zor hale getirdiğini kaydetti.

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, tur operatörlerinin düzenlenmeyen turlar için müşterilerine olan borçlarının toplamının 40 Milyar Ruble civarında olduğunu açıklamıştı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.