Rus tur operatörleri üç ülkeye tur satışlarını durdurdu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rus tur operatörlerinin İsrail, Lübnan ve Ürdün’e tur satışlarını durdurduğunu açıkladı.  

24/10/2023 22:10
Rus tur operatörleri üç ülkeye tur satışlarını durdurdu

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tur operatörlerine bu ülkelere tur satışlarını askıya almalarını ve turistlere de durum normale dönene kadar bu ülkelere ve Filistin topraklarına seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye etti. ATOR tarafından yapılan açıklamada, “ATOR üyesi tur operatörleri, bu ülkelere yönelik tur satışlarının halihazırda kapatıldığını bildirdi” denildi.

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ayrıca tur operatörleri ve tur ajanslarıma bu destinasyonlara turistik ürün satışı için sözleşme imzalamış ve imzalamayı planlayan Rus turistleri, bu ülkelerdeki mevcut durum, Kanunun 14. Maddesi uyarınca sözleşmeyi değiştirme veya iptal etme prosedürü hakkında zorunlu olarak bilgilendirmelerini tavsiye etti.

İsrail, Lübnan, Ürdün ve Filistin topraklarına seyahat etmekten kaçınma çağrısı

Geçtiğimiz hafta Rusya Dışişleri Bakanlığı, Orta Doğu’daki durum nedeniyle Rusları İsrail, Lübnan, Ürdün ve Filistin topraklarına seyahat etmekten kaçınmaya çağırmıştı ve Dışişleri Bakanlığı bu ülkelerde bulunanlar için tavsiyeler içeren bir yazılı açıklama yayınlamıştı.

Bakanlığın açıklamalarında aynı zamanda, “Yukarıda belirtilen ülkelere seyahat ederken azami dikkat gösterilmeli ve kişisel güvenlik önlemleri arttırılmalı, çatışma ve risk alanlarından kaçınılmalı, yerel makamların tavsiyelerinin yanı sıra Rus dış temsilciliklerinden gelen mesajlara uyulmalıdır” ifadelerine yer verildi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.