Rus şirketler otel satın almak için Türkiye'ye geliyor

Son dönemde özellikle Rusya merkezli pek çok şirket ambargodan etkilenmemek için ofislerini Türkiye’ye taşımasına neden oluyor. Aynı zamanda otel satın alarak turizm sektörüne de girmeye başlayan Rus şirketler, beyaz yakalı çalışanları için de konut arıyor.

22/07/2022 09:03
Rus şirketler otel satın almak için Türkiye'ye geliyor

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar, ülkede faaliyet gösteren birçok şirketin yönünü Türkiye çevirmesini sağladı. Şirketler, hem ofis arayışı hem de beyaz yakalı çalışanların barınma sorununu gidermek için gayrimenkul sektörünün kapısını çalıyor.

Ukrayna ile Rusya arasında devam eden savaş iki ülke vatandaşlarını Türkiye’de konut alımına yönlendirirken, son dönemde özellikle Rusya merkezli pek çok şirket ambargodan etkilenmemek için ofislerini Türkiye’ye taşımasına neden oluyor. Aynı zamanda otel satın alarak turizm sektörüne de girmeye başlayan Rus şirketler, beyaz yakalı çalışanları için de konut arıyor.

 “Otel yatırımı için geliyorlar”

Inhouse Global Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ergüven, Rusya’ya yönelik uzayan ambargo süreci sonunda Rus şirketlerin yönünü Türkiye’ye çevirdiğini belirterek, “Bizden de depo ve fabrika alanı gibi istekleri oluyor” diye konuştu. Dünya.com'da yer alan habere göre Ergüven, fabrika için İstanbul, İzmit, Bursa, Çorlu ve Tekirdağ’a bakarken, aynı zamanda otel satın alma ve işletme gibi turizm alanına da yatırım yapanlar olduğunu söyledi.

Şirketlerin yanı sıra Avrupalı markaların çekilmesiyle işini kaybeden Rus beyaz yakalı grubun da Türkiye’de iş bakmaya geldiğini anlatan Ergüven, “Çünkü Ukraynalılar birçok Avrupa ülkesi tarafından kabul edilirken, Ruslar için böyle bir imkan yok. Bu nedenle Türkiye’yi tercih ediyorlar” bilgisini paylaştı. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.