Rosturizm açıkladı... Türk havayolu şirketlerinin haftalık sefer sayısı artırıldı

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Türk havayolu şirketlerinin Rusya ile Türkiye arasında gerçekleştirdiği haftalık uçuş sayısını 100’den fazla artırıldığını duyurdu.

30/04/2022 19:22
Rosturizm açıkladı... Türk havayolu şirketlerinin haftalık sefer sayısı artırıldı

Kişisel Telegram hesabından açıklama yapan Doguzova, Rusya ile Türkiye arasındaki haftalık uçuş sayısının 290’a ulaşacağını vurgularken, “29 Nisan’dan itibaren Türk havayolu şirketlerinin iki ülke arasında gerçekleştirdiği uçuş sayısı, Rusya bölgelerinden yapılan uçuşlar da dahil olmak üzere 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Böylece toplam uçuş sayısı haftada 290’a ulaşacak. Bazıları sadece 15 Mayıs’a kadar uçacak, ancak süreyi uzatabilecek. Bu yeniliğin tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin turistlere karşı yükümlülüklerini kademeli olarak yerine getirmeye başlamalarına izin vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

6 Mayıs’tan itibaren Aeroflot günde iki kez Antalya ve İstanbul'a uçacak

Haberrus'ta yer alan habere göre Doguzova, ayrıca 6 Mayıs’tan itibaren Rus ulusal havayolu şirketi Aeroflot’un günde iki sefere kadar Antalya ve İstanbul uçuşu gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi.

Bir gün önce Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) ve Rusya Federal Turizm Ajansı’na (Rosturizm) bağlı kamu konseyinin, hükümete yazı göndererek Türk Hava Yolları’nın (THY) Rusya’daki seferlerinin artırılmasını teklif ettiği duyurulmuştu.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.