Rol modelim dedem... Ona kalsa her an, her yere otel yapar

Dedesi İbrahim Polat’ın rol modeli olduğunu söyleyen Polat Turizm’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ceylan Sel Sohtorik, "O benim rol modelim. Bitmek bilmeyen bir enerjisi var. Ona sorsanız her an her yeri otel yapmaya hazır. Ama şu anda yeni bir otel planımız yok" dedi.

11/04/2022 13:52
Rol modelim dedem... Ona kalsa her an, her yere otel yapar

Ceylan Sel Sohtorik, İbrahim Polat Holding’in kurucusu İbrahim Polat’ın torunu olan Ceylan Sel Sohtorik Renaissance Polat İstanbul Hotel, Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel ve Polat Palandöken yatırımlarını bünyesinde bulunduran Polat Turizm’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili koltuğunda oturuyor.

Ceylan Sel Sohtorik, yurt dışında girişimcilik ve pazarlama okudu. 1895 yılından bu yana faaliyette olan Paris’teki ünlü mutfak sanatları okulu Le Cordon Bleu’da Fransız mutfağı ve pastanecilik eğitimi aldı. Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Yeşilköy’deki aile oteli Renaissance Polat İstanbul Hotel’de işe başladı ve rezervasyondan mutfağa otelin hemen her bölümünde çalıştı.

Palandöken'de iyi bir sezon geçirdik, yüzde 80 doluluk oldu

Dünya Gazetesi'nden Necla Dalan'a açıklamalarda bulunan Sohtorik, Erzurum’daki otelleri Palandöken Polat’ın 12 ay açık olduğunu ve kış sezonu dışında yüksek irtifa antremanları için sporcuların gözdesi olduğuna söyledi. Sohtorik, futbolculardan boksörlere birçok branşta sporcunun kampına ev sahipliği yaptıklarını vurguladı ve ekledi:

“İyi bir sezon geçirdik. Yüzde 80 doluluk oldu. Geçen yıla göre yüzde 30 artış sağladık. Önümüzdeki yıl bunun da üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Türkiye’de pandeminin de etkisiyle yerel kar turizmi revaçta. Çok ciddi bir yükseliş var. Bu sezon müşterilerimizin sadece yüzde 5’i yabancıydı. Türkiye’de çocuklarını kayağa yönlendirenlerin sayısı artıyor. Palandöken de yükselen bir marka. Doğayla bağlantılı yeni projeler üzerinde de çalışıyoruz.”

Şehir otelciliğini sevdiklerini dile getiren Ceylan Sel Sohtorik, 2023’te 30’uncu yılını kutlayacak olan Yeşilköy’deki otellerinin Atatürk Havalimanı’nın taşınmasından olumsuz etkilemediğini de vurguladı.

Rol modelim dedem, ona kalsa her an her yeri otel yapar

Dedesi İbrahim Polat’ın rol modeli olduğunu söyleyen Ceylan Sel Sohtorik, 90 yaşındaki dedesinin haftanın 7 günü çalıştığını vurguladı. Sohtorik, yeni otel yatırımı planlayıp planlamadıkları hakkında da, şu açıklamayı yaptı: “Palandöken’deki otelimizde 3 yıllık bir renovasyon sürecine girdik. Adını Polat Palandöken yaptık. Otelimizi gerçek bir dağ oteli yapmak istedik. Odaları, lobiyi, ana girişi yeniledik. Bu yıl sosyal alanları yenileyeceğiz. Dağda bir ev havası yarattık.

Oteli yenilerken bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Eğlence, spor, yaşamı bir araya topluyoruz. Çocuklar için de yeniliklerimiz olacak. Dedem otele geldi ve yeni halini çok beğendi. O benim rol modelim. Bitmek bilmeyen bir enerjisi var. Ona sorsanız her an her yeri otel yapmaya hazır. Ama şu anda yeni bir otel planımız yok. Fırsat olursa aslında doğru yerde ve doğru zamanda bir yer çıkarsa değerlendiririz.”

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.