Real Konak Hotel'den çalışanlarına psikolojik destek

Batman Real Konak Hotel, tüm çalışanlarına iş ve sosyal yaşamlarını daha verimli hale getirmek için psikolojik destek programı verilmesi amacıyla Psikolog Zümrete Gürkan ile protokol imzaladı.

11/08/2023 14:03
Real Konak Hotel'den çalışanlarına psikolojik destek

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı, "Çalışanlarımızın hayatını ve iş performanslarını daha verimli hale getirebilmek ve hayattan daha fazla keyif almalarını sağlamak adına Psikolog Zümrete Gürkan ile imzalanan protokol çerçevesinde iletişim, kendine güven, stres yönetimi, motivasyon, zaman yönetimi gibi birçok konuda eğitim programları düzenlenecek.

Çalışanlarımızın psikososyal ve kültürel gelişimlerinin sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışanlarımıza zaman zaman eğitim programları, sosyal aktiviteler ve performans arttırıcı ödüller uyguluyoruz" dedi.

Psikolojik destek; moral,motivasyon ve çalışan verimliliğini arttırır

Psikolog Zümrete Gürkan ise yaptığı açıklamada, "Çalışanlara destek sağlamak adına bir programa başladık ve bugün protokolün imzalarını attık. Çoğu kişi başarıyı fiziksel performans olarak düşünür fakat zihin performansı da çok önemlidir. Psikolojik hazırlık yapılmalı ve bu hazırlık aşamasında bireyin duygusal olarak hazır olması gereklidir. Bu konuda çalışanlara destek vermek adına bir takım programlar hazırladık.

Çalışmamızın başında yapacağım gözlem sonrası çalışanların psikolojisini etkileyen faktörleri belirleyip bu yönde faaliyetler yürüteceğim. Bu nedenle aşamalı olarak uygulayacağım bu program ile beraber çalışanların moral ve  motivasyonu, iş performansı ve verimliliğini artırmayı hedefliyorum. Personelin psikolojik iyilik halinin daha kaliteli bir hale gelmesi, rahat ve verimli bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Son olarak böyle bir çalışmada yer almaktan heyecan duyduğumu ve mutlu olduğumu belirtmek  isterim’’ diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.