Radisson Otel Grubu Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’ne katıldı

Radisson Otel Grubu, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’ne (GSTC) katıldı. Grup, sürekli gelişen entegre sürdürülebilir turizm uygulamalarını destekliyor.

23/12/2022 12:45
Radisson Otel Grubu Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’ne katıldı

Sürdürülebilir otel zinciri olarak uzun bir geçmişe sahip olan Radisson Otel Grubu, konaklama sektöründe iklim değişikliğine karşı harekete geçilmesi için önemli adımlar attı. Atılan en önemli adımlardan biri, sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji, çevre dostu bina tasarımı, çevre dostu ulaşım ve Sürdürülebilir Otel İşletmeciliğinin Temel İlkelerinin hayata geçirilmesi sayesinde 2050 yılına kadar Net Sıfır Emisyon hedefinin belirlenmesi.

Grubun GSTC üyeliği, sektörler arası işbirliğinin geliştirilmesi, konaklama sektöründe şeffaf ve ölçülebilir sürdürülebilirlik standartlarının oluşturulması ve özel sektör ile kamu sektörü arasında artan koordinasyonunun teşvik edilmesine yönelik stratejik odağının bir ayağını oluşturuyor.

"Sürdürülebilirlik rekabetçi olmayı değil, ortak çalışmayı gerektirir"

Radisson Otel Grubu gibi GSTC de sürdürülebilir turizm uygulamalarına yönelik bilgi birikimi ve anlayışı geliştirip, bu uygulamaların benimsenmesi ve talep edilmesini sağlayarak sürdürülebilir seyahat ve turizm dünyasında değişimin temsilcisi olmak için çalışıyor. Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi, Rainforest Alliance, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Birleşmiş Milletler Vakfı (UN Vakfı) ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından hayata geçirilen 32 ortaklı bir koalisyon olarak 2007 yılında kuruldu.

Radisson Otel Grubu Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Global Kıdemli Başkanı Inge Huijbrechts konu ile ilgili şunları söyledi: “Radisson Otel Grubu olarak, somut sonuçlar elde edip sektörü 2050 yılına kadar Net Sıfır Emisyon hedefine ulaştırmanın en iyi yolunun, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi gibi küresel paydaşlar ve sektör kuruluşlarıyla birlikte çalışmak olduğuna inanıyoruz.

Sürdürülebilirlik rekabetçi olmayı değil, ortak çalışmayı gerektirir, bu yüzden hepimizin karşı karşıya olduğu küresel sorunları birlikte çözmeyi hedefleyebiliriz. En geç 2050 yılına kadar Net Sıfır emisyon hedefimize ulaşmak üzere sıkı kriterlerimiz doğrultusunda Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi ve paydaşları ile birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.