Pedallar tanıtım için dönecek... Antalya yüzlerce bisiklet sporcusunu ağırlayaccak

Uluslararası Bisiklet Birliği – UCI - International Cycling Union’nun organize ettiği ve destinasyon partneri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından düzenlenen UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışması’nın lansman töreni 3 Kasım Perşembe günü Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirildi.

03/11/2022 22:00
Pedallar tanıtım için dönecek... Antalya yüzlerce bisiklet sporcusunu ağırlayaccak

Lansman törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Totoş, POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalyaspor Başkan Vekili Sezgin Özer, BAKSİFED Başkanı Abdullah

Erdoğan ile organizasyon sponsorları arasındaki Fraport TAV Genel Müdürü Deniz Varol, Corendon Airlines Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Tuğba Özkan Güner, AG Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gönen, Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kilit ve Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan yanı sıra çok sayıda STK temsilcisi, basın mensubu ile siyaset ve spor camiasından misafirler katıldı.

Nirvana Cosmopolitan Hotel’de 17-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2022 UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Organizasyonu’na dünyanın birçok farklı ülkesinden yüzlerce bisiklet sporcusu katılacak.

Nirvana Gran Fonda Bisiklet Yarışı’na sayılı günler kaldı 

"Nirvana Cosmopolitan ailesi olarak bu denli önemli bir uluslararası yarışmaya ikinci kez ev sahipliği yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz" diyen Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, organizasyonun tanıtımı için gerçekleşen lansman töreni konuşmasında “Bisiklet hususunda dünyanın en önemli otoritesi olan Uluslararası Bisiklet Birliği - UCI programı dahilinde ikincisini gerçekleştireceğimiz Nirvana Gran Fonda Bisiklet Yarışı’na sayılı günler kaldı. Geçen sene 500 civarında olan katılımcı sayısının bu yıl 1000’e ulaşmasını hedefliyoruz.

Özellikle içerisinde yabancı katılımcıların da olması ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Kilit Grup ve Nirvana Hotels olarak sporun her dalına yatırım yapıyoruz. Ülkemizin geleceği açısından sportif faaliyetlerin geliştirilmesi ve buna dair yapılacak yatırımların çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Nirvana Hotels olarak tesislerimizde Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde verilen baş vurduğumuz “Bisiklet Dostu Tesis Sertifikası” belgemizi Nirvana Mediterranean Excellence otelimiz ile almaya hak kazandık.

"Bisiklet kültürünü tesislerimizde markalaştırdık ve Cosmo Bike isimli markamız doğdu"

Diğer Nirvana otellerimizin de alt yapıları hazırlanıyor. Aynı zamanda bisiklet kültürünü tesislerimizde markalaştırdık ve Cosmo Bike isimli markamız doğdu. Bu gibi organizasyonlarla ülkemize olan ilgi artıyor çünkü altını çizmeliyim ki Avrupa Kıtası’nda bisikletin yarattığı ekonominin 40 Milyar Euro olduğunu düşünürsek aslında daha ne kadar büyük bir potansiyelin elimizde olduğunu da fark ediyoruz. Bu gibi organizasyonlar birlikteliği gerektiriyor.

Başta Sayın Valimiz Ersin Yazıcı Bey’e bisiklet sporunun Antalya’da gelişmesinde önemli bir rolü olduğundan ve turizme katkılarından dolayı Antalya turizmcileri adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün bizleri burada yanımızda olduğunuz için tüm konuklara teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya’nın bisiklet turizmi için çok önemli bir destinasyon 

Antalya’nın bisiklet turizmi için çok önemli bir destinasyon olduğunu belirten Fraport TAV Antalya Genel Müdürü Deniz Varol ise konuşmasında “Bisiklet turizmi özellikle son yıllarda ciddi bir ivme kazanmış durumda. Özellikle Turizm Bakanlığı’nın ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın da katkılarıyla outdoor sporlar artık turizmin önemli bir paydaşı haline geldi. Kendimizi destinasyon olarak kıyasladığımızda İspanya ile bazı noktalarda eşit konumda olsak bile özellikle bisiklet konusunda bizden bir adım önde olduğunu görüyoruz.

Antalya’nın ise diğer Akdeniz Bölgeleri’ne göre avantajlı olduğu noktalar çok fazla. Kilit Grubu’nun son zamanlarda Antalya’daki spor aktivitelerine verdiği destekten dolayı gönülden bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum. Bizler de Fraport TAV Antalya Havaalanı olarak çok heyecanlıyız çünkü 60’a yakın bisikletçi sporcuyla bu yarışmaya katkı sağlayacağız. Ben de bisikletimle kısa parkurda orada olacağım. Bu gibi önemli organizasyonların büyümesi, gelişmesi ve sayısının artması için özel sektörün desteğine ihtiyacı bulunuyor.

"Antalya’nın tanıtımı için buluşan büyük bir aileyiz"

Günün sonunda bizler iş dünyası olarak Antalya’nın tanıtımı için buluşan büyük bir aileyiz, hepimiz bu destinasyonu tanıtmak için buradayız. Sayın Valimize ve tüm STK’lara ayrı ayrı teşekkür ederim. Onların desteği olmadan özel sektörün varlığı da çok bir şey ifade etmiyor. Dolayısıyla büyük bir aile olarak burada var olmak, bu organizasyonlara destek vermek ve büyümesini gelişmesini sağlamak için çalışanlar olarak emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

AG Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gönen ise “Özellikle bisiklet konusunda Antalya’ya çok önemli bir noktaya ulaştı. Son zamanlarda birçok değerli parkurlar oluştu. Özellikle Gran Fondo Antalya’nın tanıtımına ve popülaritesine son derece değer kattı. Biz de özellikle bu konuda Kilit Grubu’na, Tuncay Bey’e bu değerli yarışmada destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Son olarak Sayın Valimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Kendilerinin izniyle 180 km’lik 29 Ekim Cumhuriyet sürüşümüzü gerçekleştirdik” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.