Oya Narin: Sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Narin mesajında, "Ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi, sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

20/04/2024 22:53
Oya Narin: Sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz

TTYD Turizm Haftası kutlama mesajı:

"Türkiye turizmi, 54 Milyar Doları aşkın 2023 geliri ve 60 Milyar Dolarlık 2024 hedefi ile ülke ekonomimizin lokomotif sektörleri arasında öne çıkıyor. Ülkemize döviz girdisi sağlayarak dış ticaret dengesine olumlu katkıda bulunan turizm, birçok farklı sektöre de değer yaratıyor, istihdamdan, yerel ekonomilerin gelişimine kadar pek çok alanda çok önemli faydalar sağlıyor.

TTYD olarak, uluslararası platformda kültürel zenginliğimizin dünyaya tanıtılmasını sağlamak en önemli misyonlarımızdan biridir. Bu doğrultuda Türkiye’nin uluslararası bir turizm markası olarak konumunu güçlendirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Türkiye'nin doğal, tarihi, kültürel zenginliklerinin, sağlık, spor, kongre gibi birçok alandaki olanaklarının dünya genelinde daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak, ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi ve sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile; turizm sektörüne katkı sağlayan her kurum, kuruluş ve bireyi, değerli katkıları ve sektördeki başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm turizm camiamızın Turizm Haftasını kutluyorum."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.