OTI Holding 30'uncu yaşını muhteşem bir gala ile kutladı... Adı Coral Travel Group olarak değişti

1992 yılında kurulan, 22 ülkede 37 şirketle faaliyetine devam eden OTI Holding, kuruluşunun 30'uncu yılını görkemli bir galayla kutladı.

26/10/2022 20:53
OTI Holding 30'uncu yaşını muhteşem bir gala ile kutladı... Adı Coral Travel Group olarak değişti

Başta Rusya ve BDT ülkeleri olmak üzere dünyanın pek ülkesinde faaliyet gösteren, 1992 yılında kurulan, 22 ülkede 37 şirketle faaliyetine devam eden OTI Holding, kuruluşunun 30'uncu yılını, iş ortaklarıyla birlikte, gruba ait Belek’teki Xanadu Hotel'de düzenlenen görkemli bir galayla kutladı. Gruba ait Belek’teki Xanadu Hotel'de düzenlenen gecede konuşan OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, özellikle tur operatörlüğü alanında Avrupa’da büyüyeceklerini söyledi.

Geride kalan 30 yılda dünyada ve sektörde çok büyük değişiklikler olduğunu ifade eden Bektaş, şirket olarak hem değişikliklere ayak uydurduklarını, hem de geleceğe yatırım yaptıklarını vurguladı. “Müşteri odaklılıktan ve kaliteden ödün vermedik. İyi bir ekip olmaya özen gösterdik.

Geçmişten güç ve ders alarak geleceğe genç ve dinamik bir ruhla bakan, yeniliğe değişime ve farklı anlayışlara açık aileye, ulusal evrensel değerlere bağlı bir takımız" diyen Ayhan Bektaş, ana prensiplerinin dünyaya ve çevreye duyarlılık, araştırma ve geliştirme olduğunu vurguladı.

“22 ülkede 37 şirketimiz var”

Bektaş, “İşimizin, çalışanlarımızın ve sektörümüzün sürdürülebilirliği için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ettik. 22 ülkede 37 şirket ile tur operatörlüğü, konaklama, havacılık, destinasyon hizmetleri, iletişim teknolojileri ve güvenlik alanlarında faaliyetlerinde faaliyet gösteriyoruz. 4 bin 300 kişilik büyük bir aileyiz. Kısıtlama olan yıllar hariç yıllık 3 milyon insana hizmet veriyoruz. Bügüne kadar 30 milyon misafire hizmet verdik, bin 500 tane ofisimiz var.” diye konuştu.

“Avrupa’da 3 ülkeye daha açılıyoruz”

Özellikle tur operatörlüğü alanında yapılanmaya ve yeni yatırımlara devam edeceklerini açıklayan Ayhan Bektaş, “Faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasına bu yıl Çekya, Romanya ve İsviçre’yi alıyoruz. 2023’te de durmayacağız. Avrupa’da yeni ülkelere açılacağız.” dedi.

Turizmsiz bir ülkenin ve dünyanın düşünülemeyeceğini ifade eden Ayhan Bektaş, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Biz turizmi geçmişi yaşatan, geleceğe vizyon katan, insanlığı, kültürleri ve farklılıkları bire araya getiren bir harç gibi görüyoruz. Dünya barışının korunmasında da turizmin büyük payı var. Bir ülkede turizm gelişmişse o ülkede hayat var demektir.

“Sürdürülebilir turizmi tarif etmeden...”

Dünyanın gidişatı, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor. Dünya değişiyor ve bizler de değişmek zorundayız. Sürdürülebilir bir turizmi tarif etmeden iyi bir gelecek inşa edemeyiz. Çünkü turizm, bizden sonraki nesillere bırakacağımız köklü mirasın taşıyıcısı.

OTI Holding olarak sektörümüz için daha fazlasını yapmak, tüm paydaşlarımızın gücüne güç katmak için sorumluluk almaktan da geri durmuyoruz. Sektörümüzün gücünü daha da yukarı taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.

"OTI ismini değiştiriyoruz"

Daha gidecek yolumuz ve hep daha iyisine ulaşmak isteyen hayallerimiz var. Grubu temsil eden OTI Holding ismini değiştiyoruz. Bugünden itibaren, bizi geleceğe daha iyi taşıyacağını düşündüğümüz Coral Travel Group ismini kullanacağız.” Geceye katılan Antalya Valisi Ersin Yazıcı da, 30. yılını kutlayan OTI Holding’i tebrik etti. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.