Oteller Ramazan'da daha hesaplı olacak...

Ramazan ayının, turizm mevsiminin en yoğun yaşandığı 11 Ağustos'a denk gelmesi otelcileri harekete geçirdi. 'Ramazan ayında tatile gidilmez' anlayışını kırmaya çalışan ve rezervasyon iptali yaşamak istemeyen otel yöneticileri, bu sene etkinlik ve kampanyaları yoğunlaştırdı.

Turizm Aktüel Turizm Aktüel
01/01/2020 02:40
Oteller Ramazan'da daha hesaplı olacak...

Otellerde yüzde 70'e varan fiyat indirimleri yapılırken, rezervasyonlarda ciddi artışlar yaşandığı belirtildi. Cazibeyi artırmak isteyen turizm ve otelciler, iftardan-sahura açık büfe, Hacivat-Karagöz ve ortaoyunu, ilahi grupları, havuzların gece de açık olması gibi hizmet seçenekleriyle müşteri çekmeye çalışıyor. Çeşmede bulunan Club Familia Genel Müdürü Ruhat Ülgen Cengiz, Ramazan ayında düşen yerli turist talebini fiyat indirimleriyle dengelemeye çalışacaklarını belirtti. 1 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında günlük kişi başı 170 TL olan fiyatları, Ramazan ayında 40 liraya kadar düşürdüklerini söyleyen Cengiz, "Biz istiyoruz ki, vatandaşlarımız hem ibadet, hem tatil yapsın. Ramazan davulcularından tutun da, şerbetçilere kadar Ramazan'a has gelenekleri burada uygulayacağız." dedi. Bera Otels Pazarlama ve Satış Müdürü Kazım Öztoklu da, 4. kez Ramazanlı bir sezon geçireceklerini aktararak, "Osmanlı Sokağı'ndan tiyatro gösterilerine kadar birçok etkinlik organize edeceğiz." dedi.

 

Şahh Inn Paradise Otel Genel Müdürü Yusuf Yücel ise, Ramazan öncesi gecelik kişi başı 97 Euro olan ücreti, Ramazan için 29 Euro'ya indirdiklerini söyledi. Yücel, fiyat indiriminin yanı sıra çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerinin altını çizdi. Yücel, "Ramazan şenlikleri, çadırlar, davulcular, semazenler ile Ramazan atmosferini yaşatmaya çalışacağız. İftar ve sahur hizmetleri vererek oruç tutan vatandaşlara hizmet verirken, oruç tutmayanlar da bundan faydalanacak. Ramazan'da her gece aktivite olacak." dedi. (Zaman)

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.