Otel çalışanlarında virüs çıktı, lojman karantinaya alındı

Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan 4 yıldızlı bir otelin 18 çalışanı, lojman sorumlusu Covid-19 şüphesiyle tedavi altına alınınca tedbir amaçlı karantina altına alındı. Mahalle arasında bulunan lojmanda kapalı kalan otel çalışanları izolasyonun bitmesi için gün sayarken çevrede oturan vatandaşlar önlemlerin artırılmasını istedi.

03/08/2020 00:08
Otel çalışanlarında virüs çıktı, lojman karantinaya alındı

Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi Mahallesi'nde bulunan 4 yıldızlı bir otelin lojman sorumlusunun koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alınmasının ardından 18 işçinin kaldığı lojman, kapısına jandarma tarafından bantla mühürlenerek kapatıldı. Yaklaşık 250 kişinin oturduğu belirtilen sokaktaki vatandaşlarda karantinanın biran evvel bitmesini bekliyor.

ÇÖPLER DIŞARI ATILIYOR

Barış Vural isimli vatandaş kendisinin de turizmci olduğunu ve 23 yıldır aynı sokakta oturduğunu belirterek karantina altına alınan lojmanda kalan ve çoğu genç personelin binanın terasında ve bahçede dolaştıklarını, zaman zaman sigara paketi, su şişesi gibi atık malzemeleri dışarıya attıklarını söyledi. Vural, "Biri çöpü yerden kaldırmaya kalksa, çöp kutusuna atmaya kalksa risi var. Daha fazla tedbir alınmalı. Bahçe kapılarından biri yemek servisi yapıldığı için mühürlenmemiş" dedi

ŞAFAK SAYIYORLAR

Lojmanda karantina altına alının personel ise şu ana kadar aralarında Covid-19 semptomları gösteren kimse bulunmadığını belirterek, testi pozitif çıkan lojman sorumlusunun tedavisinin devam ettiğini söyledi. Bir an önce özgürlüklerine kavuşmak istediklerini söyleyen otel çalışanları, askerlikteki gibi şafak sayıyor. Çalışanlar, dışarıya da çöp atmadıklarını öne sürdü.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir