Onur Air'de personelin tamamı ücretsiz izne çıkarıldı

Onur Air’den yapılan açıklamada, Kısa Çalışma Ödeneğini’nin sona ermesi nedeniyle, tüm personelin ücretsiz izne çıkarıldığı duyruldu.

01/04/2021 13:44
Onur Air'de personelin tamamı ücretsiz izne çıkarıldı

Türkiye'nin köklü özel hava yolu şirketlerinden Onur Air, tüm personelini ücretsiz izne çıkardı.

Onur Air'den çalışanlara konuyla ilgili olarak yapılan duyuru şöyle:

Değerli Çalışanlarımız ;

Sn. Genel Müdürümüz Teoman Tosun tarafından Kısa Çalışma Ödeneği’nin bu akşam sona ermesi ile ilgili bilgilendirme ve talimatını aşağıda bilgilerinize sunarız.

Değerli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz üzere tam bir senedir ,Covid 19 ve Pandemi koşulları ile yaşamaya ve mücadele etmeye hep beraber zorlu şartlarda hayatı paylaşmaya çalışıyoruz.

Türkiye miz ve tüm Dünya Ülkeleri şirketleri gibi bizlerde hem ekonomik olarak sarsıldık,hemde bu salgında bir çok sevdiğimiz Arkadaşımızı kayıp ettik.

Geçen zaman içinde hiçbir Ticari uçuş yapmadan istihdamı bozmadan kadrolarımızı koruduk,buna karşılık Devletimizden KÇÖ adı altında maddi yardım,Vergi/SGK borç yapılandırması,SHGM ve DHMI ücret iptal veya indirimleri aldık.

Bilindiği gibi bu yardım, özellikle KÇÖ bu akşam itibariyle son bulmaktadır,bunun yerine ücretsiz izin ücreti ödemesi Devletimiz tarafından imkan olarak sunulmaktadır.

Ticari uçuş planlarımızı, Ülkelerin pozisyonlarına bakarak devamlı revize etmekteyiz.

Bu çerçevede son alınan karalar ile, ilk uçuşların Mayıs ayının 3.çeyreğinden itibaren uygulanabileceği ve planlanacağı gerçeği ortaya çıkmıştır.

Bu arada son haftalar Genel Müdürlükte Covid pozitiv test sonuçları olan çalışan arkadaşlarımızın oranı çok fazlalaşmıştır.

Tüm bu gözlemler çerçevesinde eğer KÇÖ programı uzatılmaz ise ilk aşamada 01 Nisan/30 Nisan 2021 tarihleri arası tüm personelimizi

Ücretsiz izine çıkarma kararı Yönetim Kurulunca uygun görülmüştür.

Ücretsiz izin ödeneğinden yararlanmak için İnsan Kaynakları Başkanlığı her zaman olduğu gibi gerekli yardımı yapacaktır.

15 Nisan da durum yeniden birim Başkanları ile değerlendirilerek,gelişecek durumlar hakkında tarafınıza bilgi verilecektir.

Anlayışınıza teşekkür eder, sağlıklı günler temenni ederim.

Saygı ve Sevgilerimle

Teoman TOSUN

General Manager

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir