Ödüllü Şefin 'Deprem' konseptli sofrasına tepki

Ödüllü şef Yunus Emre Akkor'un, Hırvatistan'da hazırladığı yemek masasında kullandığı 'deprem' temasına, tepki yağdı.

24/05/2023 15:25
Ödüllü Şefin 'Deprem' konseptli sofrasına tepki

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi şefin bir tweet’le duyurduğu ‘inceliği’ Twitter’da topa tutuldu: “Çok iyi düşünmüşsünüz, kuş sütünü de kırık bardağa koysaydınız.” Bir depremzede de şöyle yazdı: “Sağolun. Artık olmayan evimde, bizden çaldıklarınızla yaptığınız ve zaten yiyemeyeceğim yemekleri yerken kırık tabak kullandığınız için içim bir nebze de olsa ferahladı.”=

Sosyal medyada kullanıcılar Akkor'a yönelik ağır eleştirilerde bulunurken Barış Atay, "Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Bu ne hadsizliktir?" diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'nde gastronomi alanında ödül alan şeflerden Yunus Emre Akkor'dan tepki çeken bir paylaşım geldi.

Akkor, "Hırvatistan‘da hazırladığımız yemekte, Bakanlar ve Genelkurmay Başkanı’nın olduğu protokol masasında, ülkemizdeki yaşanan deprem felaketi sebebiyle içimizin burukluğunu bir nebze de olsa yansıtabilmek için kırık tabaklar kullandık" ifadeleriyle 'deprem konsepti' ile hazırlanan masanın fotoğrafını paylaştı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.