Nijeryalı seyahat acentelerinden Karadeniz çıkarması

200 Milyondan fazla nüfusu ile dünyanın yedinci, Afrika kıtasının ise en kalabalık ülkesi olan Nijerya'nın Türkiye ilgisi artarak devam ediyor. Nijeryalılı tur şirkerleri bu kez de Karadeniz’i radarına aldı.

08/05/2023 12:15
Nijeryalı seyahat acentelerinden Karadeniz çıkarması

Nijerya Triplisters Tours sahibi, Afrika kıtasında ve Nijerya’da en iyi turizm bağlantısı yapan kişi ünvanı sahibi Aminat Akanbi, Türkiye ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Nijerya ve Afrika’da tanıtılması amacı ile Trabzon’a geldi.

Doğu Karadeniz Bölgesinde Trabzon’da, Uzungöl, Sümela Manastırı, Boztepe, Sera Gölü, Çal Mağarası, Yaylalar, Rize Çay Çarşısı, Rize Kalesi, Ayder Kaplıcaları, Palovit Şelalesi, Şahin Tepesi, Tarihi Rize Çarşısı, Rize Müzesi, Ayder Yaylası, Elevit Yaylası, Sal Yaylası, Gito Yaylası, Anzer Yaylası, Zilkale Yaylası, İyidere Pileki Mağarası gibi birçok yeri gezdiğini ifade eden Akanbi, bu yerlere hayran kaldığını ve Nijerya ve Afrika ülkelerindeki insanların da buraları görmeleri gerektiğini vurguladı.

Aminat Akanbi, Doğal Yöresel ve Hediyelik Ürünler ve Bal Mağazası olarak da, Haunedy’i çok beğendiklerini, acentalarına, misafirlerine ve takipçilerine de tavsiye ettiğini belirtti. Akanbi, Haunedy Bal Mağazasında, daha önce ismini ve meşhurluğunu duydukları Mühürlü Anzer Balı tattıklarını ve çok muhteşem bulduklarını ifade etti. Aminat Akanbi, bölgeyi tanıtmada kendilerine eşlik eden Trabzon Green Global Group Travel sahibi Tacettin Kaba ve ekibi ile, kendilerini misafir eden Haunedy AVM sahipleri Ali Rıza Köroğlu ve Ömer Ziya Sarıalioğlu ile personeline teşekkür etti. 

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.