Moğolistan’ın ilk Türk tur operatörü

Turizm sektörüne 2021 yılında merhaba diyen Festatur, 1 Temmuz’da Moğolistan’ın Ulan Batur şehrinde ilk Türk tur operatörü şirketi olarak faaliyetlerine başladı.

15/07/2022 12:44
Moğolistan’ın ilk Türk tur operatörü

Festatur, Türkiye iç pazarının yanı sıra İngiltere, Belçika ve Almanya’dan bazı tur operatörlerine konaklama, transfer gibi hizmetler verecek olan firma, Festatur Global markasıyla Türkiye için yeni bir pazar olan Moğolistan’da tur operatörü olarak hizmet verecek.

Moğolistan’dan misafirlerini Air Mongolia ve THY ile taşımayı planlayan Festatur Global, kış ve yaz sezonunda da devam edecek operasyonlarında, özellikle İstanbul, Kapadokya, Antalya ve KKTC’de hizmet verecekt. Ulan Batur’un Seol Caddesinde hizmete giren Festatur Global’in Yönetim Kurulu Başkanı Handan Bozdağ Yıldırım yaptığı açıklamada, 2023 yılında ülkenin farklı bölgelerinde de satış acentelerini açmayı planladıklarını belirtti.

Antalya Titanic Mardan Palace otelinde Moğolistanlı iş ortaklarıyla iş birliğini imza atan Festatur Global, ayrıca 2022 sezon sonunda Ulan Batur şehrinde düzenleyeceği ‘Dreamland Türkiye’ tanıtım formunda Türkiye’den seçkin otellerin yetkililerini Moğolistan’a davet etmeyi planlıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.