MNG Havayolları, Araplara satıldı

İş insanı Mustafa Nazif Günal'ın sahibi olduğu MNG Havayolları'nın yüzde 44’lük hissesi, Abu Dabi merkezli şirket Ghitha'ya satıldı.

02/02/2024 14:31
MNG Havayolları, Araplara satıldı

MNG Havayolları'nın yüzde 44’lük hissesi BAE'li şirkete satıldı. Abu Dabi merkezli şirket Ghitha, MNG'nin yüzde 44'ünü 211,2 Milyon Dolara satın almak için anlaşmaya vardı.

MNG Havayolları'nın yüzde 44’lük hissesini satın alan Abu Dhabi merkezli şirket Ghitha Holding Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası'na yaptığı açıklamada, “Şubat 2024 tarihinde, MNG Havayolları ve Taşımacılık A.Ş'nin toplam sermayesinin yüzde 44'üne tekabül eden belirli hisselerinin 211,20 Milyon ABD Doları karşılığında satın alınmasına ilişkin Hisse Satın Alma Sözleşmesi imzalanmıştır. MNG, Türkiye merkezli ticari bir kargo şirketidir.” İfadelerine yer verildi.

Şirket, Mehmet Nazif Günal'a ait

Ghitha böylece yapılan anlaşmayla birlikte, MNG Havayolları ve Taşımacılık'ın yüzde 44'lük hissesi satılmış oldu. Halk TV'de yer alan habere göre, 1997 yılında kurulan MNG Havayolları ve Taşımacılık, yurt içinde ve yurt dışında kargo hizmeti veriyor. Şirket, Mehmet Nazif Günal'a ait.

MNG Havayolları 1996 yılında MNG Şirketler Grubunun Başkanı Mehmet Nazif Günal tarafından kuruldu. MNG Havayolları, Kasım 1997 de orta menzilli Airbus A300 ile Hahn (Almanya) ve Stansted'e (İngiltere) tarifeli kargo seferleri ile hizmet vermeye başladı. MNG'nin filosunda 10 uçak bulunuyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.