Miniatürk’te çocuklar Jolly ile Türkiye turu yaptı

Sahip olduğumuz doğal ve kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılması ve korunmasını ilke edinen Jolly, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Turizm Dairesi Başkanlığı ile birlikte kültürel mirasımızın tanıtılması üzerine 9-13 yaş çocuklara özel turlar düzenlemeye devam ediyor. Bu gezide Miniatürk’de Türkiye turu yapan çocuklar keyifli ve heyecanlı anlar yaşadı.

23/05/2023 17:26
Miniatürk’te çocuklar Jolly ile Türkiye turu yaptı

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin zengin mirasını gelecek nesillere bırakmak için “Mirasım Türkiye” kampanyasını başlatan Jolly, sürdürülebilir turizm alanında farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Jolly bu konuda gerçekleştirdiği çalışmalar doğrultusunda İBB’nin İstanbul ilçelerinden belirlediği çocuklara Miniatürk gezisi yaptırdı. Yerli ve yabancı turistlere kısa sürede muhteşem bir Türkiye turu yaptırmayı hedefleyen Miniatürk bu kez minik ziyaretçilerine duygusal anlar yaşattı. Daha önce ailesinin doğduğu şehre hiç gitmemiş ya da uzun zamandır ziyaret etmemiş çocukların heyecanı görülmeye değerdi. 

Bu projeyi geliştirmeyi ve daha çok çocuğu kendi kültürel miraslarımızla tanıştırmayı hedefleyen Jolly, aynı projeyi diğer şehirlerin belediyeleri ile de organize etmeye hazırlanıyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.