Meral Akşener'den hükümete sert turizm eleştirisi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin 'Turizm' başlıklı grup toplantısında, hükümetin turizm konularındaki yanlış politikalarını, sert bir şekilde eleştirdi.

14/04/2021 12:01
Meral Akşener'den hükümete sert turizm eleştirisi

Akşener,"Türkiye’nin en önemli gelir kaynağı olan turizm sezonu yaklaşırken milyonlarca çalışanın ekmeğiyle oynadın mutlu musun, vatandaşlarımız hastanelerde yatak bulamıyor mutlu musun?" ifadelerini kullandı

Meral Akşener, "Dünyada turizm büyüdü Türkiye yerinde sayıyor. Paramız ucuzlamasına rağmen aldığımız aynı parada kaldı. Başarının birinci adımı özgürlüklerin yaşadığı bir ülke yapmaktır. Ülkenizde özgürlük, adalet, huzur yoksa turizmiz de yoktur. Özgürlüklere fırsat vermeyen bir ülke olursak turizm ülkesi olamayız.

Kısa çalışma ödeneğini uzatın, SGK borçlarını 2021 sonuna erteleyin, genel KDV indirimini 2021 sonuna uzatın, havaalanı ücretlerini pandemi koşullarını göz önüne alarak makul değerlendirin. BM dünya turizm örgütünün araştırmalarına göre kitle turizm sektörü azalacak, bireysel turizm artacak. Eko turizm kırsal ve macera turizm sektördeki payı artacak burada sıralanan her şeye sahibiz.

Yeter ki doğru bir sistem, vizyon sahibi bir iktidar olsun yeter ki milletimiz yetkiyi bize versin. Sürdürülebilirliğin temeli olan turizm sektörünün yasal altyapı sorunlarını düzelteceğiz. Bölgelerin kültürel ve tarihsel değerlerini ön plana çıkartarak topyekun turizm çalışmaları başlatacağız. Kimse endişe etmesin,  kimse çözümsüz değil.  Kimse soğan patates kamyonlarına bayrak asmaya mahkum değil. Milletimiz zenginliği hak ediyor. Biz varız biz geleceğiz bu zor günler geçecek" dedi.

“ÜLKENİZDE DEMOKRASİ YOKSA, TURİZM DE OLMAZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in turizm konulu konuşmasından satır başları şöyle:

* Turizm tek başında dış ticaret açığımızı kapatacak potansiyele sahip. Turizm, Türkiye’nin birinci derece öneme sahip sektörlerinden biri. Devletin kaynaklarından öncelikli olarak faydalandırılması demektir. Turizm ihmal edilmemelidir. Aşılama yapılacaksa, sektör çalışanları önceliklendirilmelidir.

* Bugün turizm başlıklı, üçüncü grup konuşmamdır. Önlemlerinizi alın, Türk Turizmi bu sezonu kaçırırsa bedeli ağır olur diyoruz.

* Avrupa’da asgari ücretle çalışan biri, Türkiye’de 5 yıldızlı otelde 15 gün tatil yapabiliyor. Ekonomi dehası damat ve kayınpederi sağ olsun, Türkiye’de tatil yapmak hiç bu kadar ucuz olmamıştı. Buna rağmen Türkiye’nin dünya turizminden aldığı pay değişmiyorsa bu düpedüz başarısızlıktır.

* Ülkenizde demokrasi yoksa, turizm de olmaz. Ülkenizde adalet yoksa, turizm de olmaz. Ülkenizde huzur yoksa, turizm de olmaz. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkıp Türkiye'yi dünya aleme rezil ederseniz, turizm de rezil olur.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir