Mehmet Aygün: Otelimize 200 Milyon Euro harcadık

Antalya Belek’te yeni açılan ve exclusive segmentte konumlanan Cullinan Belek Hotel, lüks tanımına yeni bir anlam kazandırma iddiasını taşıyor. Aygün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, yeni hizmete giren oteli anlattı.

26/07/2022 16:52
Mehmet Aygün: Otelimize 200 Milyon Euro harcadık

Türkiye'ye ve sektöre her zaman inandıklarının altını çizen Aygün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “Cullinan Belek'i 200 Milyon Euro'luk yatırımla hayata geçirdik. Bugün, bu yatırımımızı hizmete açıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Aygün Şirketler Grubu olarak şimdilerde Cullinan Belek'i büyük bir yatırımla hizmete açtınız. Nasıl gelişti süreç?

Sektörümüz tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle çok zorlu bir süreçten geçti. Bu dönemde tüm sınırlar kapandı, işletmeler durdu. Tüm ülkeler çok zorlu bir sınav verdi. Ancak biz yaşanan tüm zorlu süreçlere rağmen yatırımlarımızı durdurmadık.

Hem ülkemize hem de sektöre olan inancımızı koruduk. Grubumuzun en özel projelerinden biri olan Cullinan Belek'i 200 milyon euro'luk yatırımla hayata geçirdik. Bugün, bu yatırımımızı hizmete açıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Diğer yandan aslında siz pandemiye rağmen yatırımlarınıza aralıksız devam ettiniz. Haziran ayında misafirlerini ağırlamaya başlayan bu proje hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Exclusive segmentte konumlanan ve lüks tanımına yeni bir anlam kazandıracak olan Cullinan Belek, 170.000 m2 alan üzerinde, doğayla barışık ekolojik bir mimariyle tasarlandı. 10'u villa olmak üzere 600 odaya sahip olan otelde, superior, swim up, lagoon, aile odaları doğayla iç içe bir tatil fırsatı sunuyor.

Bir tarafı deniz bir tarafı nehir olan otelde, 36 delikli golf sahasından, 600 metrelik özel plaja, ala carte restoranlardan lisanslı çocuk showlarına, özel tasarım güneşlenme alanlarına 8 bin metrekarelik ferah bir alana yayılan spa'dan eğlence alanlarına kadar bir tatilde aranılandan daha fazlası tatilcileri karşılıyor. Cullinan Belek 12 ay boyunca misafir ağırlayacak.

Bünyesindeki restoranlar, bedensel, ruhsal iyilik haline ve misafirperverliğe sıra dışı yaklaşımlar getirmesiyle oteli ayrıcalıklı kılan ne gibi özellikler var?

Artık turizmde yeni bir dönem başladı. Misafirlerimiz kişiselleştirilmiş tatil denemeyi istiyor. Biz de buradan yola çıkarak çok özel bir Cullinan stili konsept geliştirdik. En iyi servis, en iyi tatil, en güzel anılar gibi misafirlerimize unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bulunduğumuz lokasyon dünyanın en güzel yerlerinden biri. Bir yanımız deniz diğer yanımız nehir ve eşsiz golf sahalarımız var.

Misafirler sadece tatil yapmakla kalmayıp bedensel ve ruhsal bir dinginliğe de ulaşıyor. Suyla gelen sınırsız bir eğlence vadeden Cullinan Belek'te havuzlar Akdeniz'in yeşil ve mavilikleri ile kusursuzca bütünleşip, adeta denize bakan bir balkon şeklinde tasarlandı. Yeşilin içinde kristal mavi sular ile sarmalanan 600 metre uzunluğunda vücuda yapışmayan ve ayağı yakmayan gerçek beyaz kum bir plaja sahip Cullinan Belek, şık tasarımlı güneşlenme alanları ve 2 iskelesiyle de dikkat çekiyor.

Hem gündüz hem de gece eğlenceleriyle misafirlerine unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefleyen Cullinan Belek'te gündüz dinamik su macerası aquaparkta tatilin en heyecanlı aktiviteleri olurken geceler ise üst düzey gustoya hitap eden eğlence anlayışıyla her noktada farklı bir müzik, show ve partilerle renklenecek. Loby havuz bar, jazz ve canlı müzikleri ile Akdeniz akşamlarına imza niteliğinde bir eğlence olarak karşımıza çıkarken, Galapagos Beach Club ise dünya eğlence trendine tanıklık ederek müziğin ritmini doyasıya yaşatacak.

Galapagos Adaları'ndan esinlenilerek ismini alan Galapagos Beach Club, gün boyu DJ performansları ve canlı müzik dinletilerine ev sahipliği yapacak. Kaplumbağa kabuğu formunda etkileyici tasarımıyla dikkat çeken mekanda her gece farklı temada konsept partiler düzenlenecek.

Otelde spa ve restoran bölümü de dikkat çeken diğer özelliklerden. Bu bölümleri öne çıkaran hususlar neler?

Otelin 8000 metrekarelik ferah bir alana yayılan Spa'sı dünya standartlarında hizmet kalitesi ile misafirlerini ağırlayacak. Yeşil ve mavinin huzur veren birlikteliği ile dekore edilen C'espace Spa, renk, doku ve ışık kavramlarının görsel algıyı etkileyen tasarım ögeleriyle zenginleştiği büyüleyici bir spa konforu yaşatacak. Türk ve dünya mutfaklarının özenle seçilmiş lezzetlerini bir araya getirerek özgün sunumlarla misafirlere eşsiz bir gastronomi deneyimi de yaşatmayı hedefliyoruz.

Otelin dört adet farklı dizayn edilmiş oturma alanı ile genel açık büfe restoranında her damak tadına göre bir lezzete ulaşmak mümkünken dileyenler için İtalyan mutfağından Uzak Doğu mutfağına farklı seçenekler hazırlayan 6 adet ala carte restoranı da hizmet verecek. Her biri farklı konsepte sahip şık detaylar ile dekore edilmiş barları ve pastanesinde de kusursuz kokteyller, premium koleksiyonundan çok cazip içkiler ve lezzetler misafirleri bekliyor olacak.

Sektörümüze güvenimiz sonsuz

2022 yılı kendimizi daha çok geliştireceğimiz ve yenileyeceğimiz bir yıl olacak. Türkiye dünya turizmi açısından çok fazla potansiyeli olan bir ülke. Ülkemize, sektörümüze güvenimiz sonsuz. Çok yakın zamanda dünyanın en çok turist ağırlayan ülkesi olacağımıza inanıyorum. Kaynak: Şamdan Dergi-İrem Orhan.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.