Maya Lomidze de fiyat artışını işaret etti

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, turistik ürün maliyetlerindeki artış nedeniyle, kış sezonunda ve 2024 yazında Rusya’da turistik seyahat fiyatlarının düşmeyeceğini ve fiyat artışının en az yüzde 7-10 oranında enflasyon sınırları içinde olabileceğini belirtti.

22/10/2023 22:57
Maya Lomidze de fiyat artışını işaret etti

ATOR Başkanı Maya Lomidze, turistik ürünün maliyetindeki artış nedeniyle kış sezonunda ve 2024 yazında Rusya’da turistik seyahat fiyatlarında bir düşüş olmayacağını dile getirdi. Lomidze konu hakkında yaptığı açıklamada, “Deflasyon olmayacağını varsayıyoruz, 2023/2024 kışında ve 2024 yazında turistik hizmet fiyatlarının düşürülmesi pek olası değil. Yani fiyatlar artacak” dedi.

Lomidze, artışın en azından yüzde 7-10 oranında enflasyon sınırları içinde olacağını beklendiğini belirterek, “Ancak büyük olasılıkla dinamikler daha yüksek olabilir. Bu girişimcilere bağlı değil, objektif bir tablo” ifadelerini kullandı. Maya Lomidze, turistik ürünün maliyetinin hem otel hem de ulaşım segmentlerinde arttığını sözlerine ekledi.

Lomidze, “Ana piyasa prensibi şudur: Eğer turistler bu fiyattan satın alıyorsa ve talep azalmıyorsa, bu fiyatın yeterli olduğu, tesislerin dolu olduğu ve turistlerin ülkeyi dolaştığı anlamına gelir. Dolayısıyla şu ana kadar fiyat, gezginlerimizin ödeme kabiliyetine karşılık gelmektedir" diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.