Marmaris'te orman yangını... Alevler otele sıçradı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Yerleşim alanlarına da yakın konumdaki yangında, alevler bir otelin çevresini sardı.

29/07/2022 22:54
Marmaris'te orman yangını... Alevler otele sıçradı

İçmeler Turunç mevkisinde ormanlık alanda saat 15.40 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yangına 8 helikopter, 5 uçak, 40 arazöz ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale ediliyor.

Ekipler, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen ve yerleşim alanlarına da yakın konumdaki yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor.

PANİK ANI KAMERADA

Yangını cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen vatandaşların yaşadığı panik sosyal medyaya yansıdı. Bir vatandaşın Meslek Yüksek Okulu’na bağlı oteldeki yangını görüntüleyerek, “Yanıyor. Otelimiz yanıyor” feryatlarında bulunduğu görüldü.

Jandarma ve polis ekipleri henüz çıkış nedeni belirlenemeyen yangın ile ilgili bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

YANGIN OKULA VE OTELE SIÇRADI

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda başlayan yangında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Meslek Yüksek Okulu'nun alev aldığı ve yanmaya başladığı belirtildi.

Otelin 4 ve 5. katlarındaki yangının söndürülmesi için çalışmalar başlatıldı. Otelde kalanlar tahliye edildi.

OTELDEKİLER TAHLİYE EDİLDİ

NTV yayınında konuşan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise, oteldekilerin tahliye edildiğini belirterek ''Mahsur kalan kimse yok. Yangın bir villaya da sıçramış durumda. Yakın noktadaki villalarda tahliyeler gerçekleştirildi'' dedi.

Geçen yıl 29 Temmuz’da da Marmaris'te büyük bir orman yangını çıkmıştı. Marmaris yangınının yıl dönümünde ilçede tekrar bir yangının çıkması dikkat çekti.

Oktay, sabotaj ihtimali ile ilgili ''Dün de bir yangın tehlikesi geçirdik. İlk izlenim yangının trafodan çıkmış olabileceği yönünde'' diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.