Malezya Kraliçesi: Kapadokya'da yaşamak istiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya gelen Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah'ın eşi Kraliçe Tunku Azizah, Kapadokya'yı gezdi. Kapadokya'ya hayran kalan Azizah, "Kapadokya'yı gezmeyi çok istiyordum. Önceden de gelmek isterdim ama ancak fırsat bulabildim. Kayadan oyma bir yer almak ve burada yaşamak istiyorum" dedi.

18/08/2022 17:02
Malezya Kraliçesi: Kapadokya'da yaşamak istiyorum

Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, Nevşehir gezisine ilk olarak Göreme Açık Hava müzesi ile başladı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile birlikte Kapadokya bölgesini gezen Kraliçe, Göreme Açık Hava Müzesini elektrikli nostaljik araç ile dolaştı.

Göreme Açık Hava Müzesinde bulunan kiliseleri gezen Kraliçe Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Kapadokya’ya hayran kaldığını ve burada peribacaları arasında yaşamak istediğini söyledi.

Gazetecilerin "Kapadokya’yı nasıl buldunuz?" sorusu üzerine  Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah “Tarihi olarak bilinen Kapadokya’yı daha önce de gezmek istedim. Ankara’ya çok yakın olduğu için bugün Kapadokya’yı gezmek istedim. Hatta keyif yapmak için bir yer alıp, burada yaşamak istiyorum” dedi. Kraliçe zaman zaman Göreme Açık Hava Müzesinde bulunan turistlere de el sallayarak selamlaştı.(İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.