Kuşadası'na 296 iş insanından dev turistik tesis

Güçlü Aydın Kooperatifleri bünyesinde gerçekleştirilecek olan İsla Bonita Resort Otel Projesi, 20.825,47 metrekarelik  bir alanda yükselecek. Toplam 391 oda, 1148 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan otelde 208 adet apart oda ve 183 adet süit oda bulunacak.

12/03/2024 11:50
Kuşadası'na 296 iş insanından dev turistik tesis

Bu muazzam otel kompleksi, 4 adet alakart restoran, kahvaltı salonu, 2 adet lounge bar, 1 adet toplantı salonu, 1 adet seminer salonu, sanal ofis bölümü, 1 adet ısıtmalı kapalı havuz, 2 adet açık havuz, spa merkezi, spor salonu, tenis kortu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, botanik parkı ve 160 araçlık kapalı otoparkı gibi birçok olanak sunacak.

İsla Bonita Resort Otel, turizm yatırım belgesi, turizm teşvik belgesi ve sürdürülebilir turizm belgesine sahip olacak. Aydın Denge Haber'in aktardığına göre, karbon salınımını önemseyen çevreci bakış açısıyla, sürdürülebilir yapı malzemesi ve yaşam döngüsünü ön planda tutan bir yaklaşımla inşa edilecek.

Proje alanı etrafında bulunan ağaçlandırılacak alan ve rekreasyon alanına gerekli izinler alınarak bölgeye uyumlu 3.500 adet ağaç dikilmesi hedefleniyor. Projeye başlamak için gerekli izin başvuruları yapılmış olup en kısa sürede projenin başlaması planlanıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.