Kuşadası Çin'de tanıtılacak

Aydın'ın Kuşadası ilçesinden bir heyet, Çin'in Anhui eyaletinde ilçeyi ve Türkiye'yi tanıtacak.

08/11/2018 14:50
Kuşadası Çin'de tanıtılacak

İstanbul'da 22 Ekim'de düzenlenen toplantıda bir araya gelen Çin ve Türk yetkililer, turizm alanında ilişkilerin geliştirilmesini kararlaştırdı. Toplantı sonrası Kuşadası'ndan bir heyet, Çin'in Anhui eyaletine, tanıtım yapmak üzere davet edildi.

İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Anhui Eyaleti Yamg Guangronng, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Anhui Turizm Geliştirme Ofisi Başkanı Yang Wan Yixue, Huangshan Turizm Acentesi Genel Müdürü Zhang Dehui, Wu Chunmel, Zhang Sheng, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, TÜRSAB Kuşadası Yöresel Temsil Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Köse ile Aydın Turist Rehberleri Odası Başkan Yardımcısı Ozan Sayın İstanbul'daki toplantıya katıldı.

Çin'e gidecek heyet oluşturuldu

Öte yandan Kuşadası Belediye Meclisinin kasım ayı olağan toplantısında ilçeden gidecek heyetin; Başkan Kayalı ile meclis üyeleri Tacettin Özden, Canan İnanç, başkan yardımcısı Tufan Asrav olması kararlaştırıldı. Başkan Kayalı, "Anhui, Çin'in 70 milyon nüfuslu, yüksek gelir grubu insanların yaşadığı bir eyaleti.

Gezmeyi seviyorlar ve ortalama turist harcamasının çok üstünde harcama yapıyorlar. İstanbul'da yaptığımız toplantıda her ay en az 20 kişiden oluşan iki grup gelecek. Belirlenen İzmir, İstanbul, Kuşadası Fethiye rotasını gezecekler. Bizleri tanıtım yapmak üzere davet ettiler. Biz de ülkemizi, bölgemizi ve ilçemizi tanıtmak için davete katılacağız" dedi. Heyet 14-18 Kasım tarihleri arasında Çin'de olacak. (DHA)

 

 

Yorumlar