Kraliçe Elizabeth'in cenazesi öncesi oteller fiyatlarını yüzde 300 artırdı

Kraliçe'nin cenazesinden önce talebi gören Londra otelleri, fiyatlarını arttırdı. Bazı konaklama yerlerinin fiyatları yüzde 300'den fazla artış gösterdiği saptandı.  

14/09/2022 00:20
Kraliçe Elizabeth'in cenazesi öncesi oteller fiyatlarını yüzde 300 artırdı

The Guardian’ın haberine göre, İngiltere'nin ve dünyanın her yerinden insanlar Kraliçe'nin cenazesi için başkente gitmeyi planladıkça, Londra’daki konaklama rezervasyonları artık gösterdi. Bu talep doğrultusunda ise, oteller konaklama ücretlerini yüzde 300’den fazla arttırdı.

Yas tutmak isteyen bireysel turistlerden veya grup rezervasyonunu güvence altına almaya çalışan yabancı delegasyonlardan gelen kalabalığın ortasında, bazı tur operatörlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdığı görülüyor.

Kalacak yer talebi 2012 Olimpiyatları'ndan bu yana en yüksek seviyede

Bir seyahat uzmanı, kalacak yer talebinin 2012 Olimpiyatları'ndan bu yana en yüksek seviyede olduğunu söylerken, bütçeden üst sınıfa kadar değişen otellerde geleneklerde bir artış olduğu bildirildi.

Pazartesi günkü cenazeden önceki dört gün boyunca Londra'da yer alan Westminister Hall’da Kraliçeye saygılarını sunmak için Çarşamba’dan itibaren birkaç yüz bin kişinin başkente seyahat etmesi bekleniyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.