Konaklama devinden şaşırtan açıklama... Son 1 yılın en yüksek otel doluluk oranlarına ulaştık

Wyndham Hotels and Resorts CEO'su Geoff Ballotti, CNBC'ye verdiği demeçte, otel endüstrisinin geçen Mart Covid salgınının başlamasından bu yana son iki hafta içinde en yüksek doluluk seviyelerine ulaştığını söyledi.

03/04/2021 16:33
Konaklama devinden şaşırtan açıklama... Son 1 yılın en yüksek otel doluluk oranlarına ulaştık

Wyndham Hotels and Resorts CEO'su Geoff Ballotti, görüşmek üzere "Closing Bell"e katıldı. Ballotti programda, Wyndham Hotels and Resorts'ta rezervasyonların yüzde 155 arttığını belirtti.  Wyndham Hotels and Resorts CEO'suna göre, otel endüstrisi bu ay daha güzel havalarda daha fazla insan seyahat ederken doluluk seviyelerinde rekor bir artış görüyor. Otel zinciri Ramada, Days Inn, AmericInn, Super 8 ve Hawthorn Suites gibi markalardan oluşuyor.

İnsanlar hava ısındıkça ve aşılarını oldukça, daha çok seyahat ediyor. Geoff Ballotti Perşembe günü CNBC'de "Bu son iki hafta, geçen Mart ayından bu yana sektörümüzdeki en yüksek iki haftalık doluluk oranı oldu ve doluluk seviyelerinin 2019'daki % 85'e geri döndüğünü görmek etkileyici" dedi.

Airbnb ile rekabetten korkmuyoruz 

Airbnb gibi diğer seyahat rakiplerinin popülerliğinin artmasıyla birlikte Balloti, müşterilerinin hizmetlerinden yararlanma şeklindeki farklılıklar nedeniyle bu rekabetten korkmadıklarını söyledi.

Balloti, "Yolda olan ve seyahat eden ailelere hitap ediyoruz ve bir otelde kalan günlük iş seyahatine çıkanlara hitap ediyoruz" dedi ve kısa süreli rezervasyon yaptıran mavi yakalı işçilerin genellikle kalmadıklarını da sözlerine ekledi. Tatil kiralamalarında Wyndham otellerinden birinde ortalama kalış süresi de çok daha kısadır ve ortalama iki geceden az.

Aşıların dünya çapında yaygınlaştırılması sürerken, aşı pasaportları konusu da tartışılıyor. Bu konuda da görüşlerini belirten Ballotti, "Sanırım endüstrinin kesinlikle test konusunda tek tip bir dijital sağlık sertifikası geliştirmesi gerekiyor. Bu, seyahati kolaylaştırabilir ve daha güvenli hale getirebilir" diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir