Kleopatra Adası’na girişte acente ve rehberler ücret ödeyecek

Muğla'nın Gökova Körfezi’nde kendiliğinden çoğalan kumlarıyla ünlü Kleopatra (Sedir) Adası'na girişlerdeki 65 yaş üstü, öğretmen, engelli ve basın mensupları, acente ve tur rehberleri, UNESCO temsilcileri ve 18 yaş altı için ücretsiz ziyaret hakkı kaldırıldı.

25/08/2022 11:04
Kleopatra Adası’na girişte acente ve rehberler ücret ödeyecek

Müze ve ören yerlerine yapılan zammın ardından şimdi de Kültür ve Turizm Bakanlığı Muğla’nın Gökova Körfezi’nde kendiliğinden çoğalan kumlarıyla ünlü Kleopatra (Sedir) Adası’na ücretsiz girişleri kaldırdıklarını duyurdu.

Girişlerdeki 65 yaş üstü, öğretmen, engelli ve basın mensupları, acente ve tur rehberleri, UNESCO temsilcileri ve 18 yaş altı için ücretsiz ziyaret hakkı kaldırıldı.

Hafta başında başlatılan yeni uygulamaya göre öğrenciler de eğer arkeoloji ve sanat tarihi okumuyor ise ören yerlerine ücretsiz giremeyecek. 8 yaş altı çocuklar ise yine ücretsiz geçiş hakkı tanınanlar arasında yer alıyor fakat yabancı uyruklu 8 yaş altı çocuklar da yine ücrete tabi olacak.

Değişen yönetmelik ile vali, belediye başkanı, muhtarlara ve refakatçilerine en fazla 10 kişiyle sınırlı olmak üzere ücretsiz geçiş hakkı tanındı.

GİRİŞ 125 LİRA OLDU

Kleopatra (Sedir) Adası’na geçen yıl giriş 60 TL iken, bu yıl 125 TL oldu. 4 kişilik bir aile için gidiş-dönüş ve ada giriş ücreti 900 lira. Kleopatra (Sedir) Adası’nda Müze kart ise geçmiyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.