KKTC'den deprem bölgesine ücretsiz ulaşım, Pegasus'tan ek seferler

KKTC, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen yakınlarına ulaşmak isteyenlerin, Türkiye'ye ücretsiz olarak gönderileceğini açıkladı. Pegasus Hava Yolları da, yardım ekipleri ve bölgeye gitmek isteyenler için ek sefer planlaması yapıldığını duyurdu.

06/02/2023 21:19
KKTC'den deprem bölgesine ücretsiz ulaşım, Pegasus'tan ek seferler

Pegasus Hava Yolları, yardım ekipleri ve bölgeye gitmek isteyenler için ek sefer planlaması yapıldığını, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır'a ve bu illerden Sabiha Gökçen'e dönüşler için ek sefer planlamalarının gerçekleştirildiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve birçok ilde hissedilen depremin üzüntüsünün yaşandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek verebilmek amacıyla AFAD ve yetkili makamların yönlendirmelerine göre, yardım ekiplerinin ve ihtiyaç duyulan malzemelerin bölgeye ulaştırılması için koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ek sefer planlaması yapıyoruz

Yardım ekipleri ve bölgeye gitmek isteyen misafirlerimiz için ek sefer planlaması yapıyoruz. Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır'a ve bu illerden Sabiha Gökçen'e dönüşler için ek sefer planlamalarını gerçekleştiriyoruz. Güncel ek seferlerimize internet sitemiz üzerinden ulaşılabiliyor.

Kahramanmaraş ve etkilenen çevre iller için seyahat planlarında değişiklik olan misafirlerimize 6-21 Şubat 2023 tarihli uçuşları için web veya mobil uygulamamızdan ücretsiz olarak değişiklik, açığa alma ve iptal hakkı sunuyoruz."

Deprem bölgesindeki yakınlarına ulaşmak isteyenler Türkiye'ye ücretsiz gönderilecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen yakınlarına ulaşmak isteyenleri, Türkiye'ye ücretsiz göndereceğini açıkladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, KKTC Başbakanlık Acil Durum Yönetim Komitesi toplantısının ardından açıklama yaptı.

Cahitoğlu, Türkiye'deki depremler sonrası KKTC'de yaşayan ve yakınlarına ulaşmak isteyenler için Girne ve Gazimağusa limanlarından bu akşam 4 geminin hareket edeceğini bildirdi.

Deprem bölgesinde yakınları olan ailelerin Türkiye'ye gitmek için bahsedilen limanlara giderek bu hizmetten ücretsiz yararlanabileceklerini belirten Cahitoğlu, "Türkiye’de gerçekleşen deprem felaketinde Türkiye’de yaşayan yakınlarına ulaşmak isteyen vatandaşlarımıza özel, bu akşam saat 22.00’de Gazimağusa Limanı’ndan Toros, Beşparmak ve Viya Famagusta isimli 3 gemi, Girne Limanı’ndan ise saat 22.00’de Viya Marina isimli 1 gemi hareket ederek ücretsiz olarak taşımacılık hizmeti verecektir" ifadelerini kullandı. (AA-DHA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.