KKTC 2023 turist hedefini belirledi

KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ''El birliğiyle, gerek hükümetimizin gerekse sektör temsilcilerimizin uyum içerisinde yürüttüğü çalışmaların neticesinde, bu yıl ülkeye gelecek turist sayısının 2 milyonun üzerinde olmasını hedefliyoruz'' dedi.

26/04/2023 12:17
KKTC 2023 turist hedefini belirledi

Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak turizm sektörünün kendileri için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Turizm sektörü, ülkemizin ekonomisi için hayati bir yere sahiptir. Ülkemizde turizm faaliyetleri, yılın büyük bir kısmında devam etmektedir. Bu nedenle, turizm sektörümüzün sürdürülebilirliğini sağlamak ve turizm hizmetlerimizi geliştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz.

Turizm sektörü, ülkemizin tarihi, kültürel, doğal ve turistik zenginliklerini dünyaya tanıtmakta ve bu sayede ülkemize ekonomik katkı sağlamaktadır. Bu nedenle, turizm sektöründe çalışan herkesin, turizm faaliyetlerimizi sürdürülebilir kılmak ve turistlerin ülkemize gelmelerini sağlamak için büyük bir sorumluluk taşıdığını biliyoruz.

"Zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardık"

Sektör paydaşlarımız ile bir bütün olarak karşı durduğumuz zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardık. Turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi yükseltmeyi sürdüreceğiz. El birliğiyle, gerek hükümetimizin, gerekse sektör temsilcilerimizin uyum içerisinde yürüttüğü çalışmaların neticesinde, bu yıl ülkeye gelecek turist sayısının 2 milyonun üzerinde olmasını hedefliyoruz.

Turizm sektörü, ülkemiz ekonomisi için önemli bir kaynak olmaya devam edecektir. Bu nedenle, turizm sektöründe çalışan herkesin ülke ekonomisine ve turizm sektörüne katkı sağlamaya devam etmesini umuyorum. Bu duygularla tüm turizm çalışanlarına, turizm sektörümüzün sürdürülebilirliği için gösterdikleri çaba ve katkılarından dolayı tekrardan teşekkür ediyorum" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.