Kırım-Türkiye feribot seferleri yeniden başlıyor

Kırım Parlamentosu Başkanı Vladimir Konstantinov, Türkiye ile feribot hattının gelecekte yeniden başlatılabileceğini söyledi. Konstantinov, "Kırım ve Türkiye arasında feribot hattı, oldukça kolay hayata geçirilebilecek bir proje. Bu hattın yeniden faaliyete geçmesini bekliyoruz" dedi. Kırım ile Türkiye arasındaki feribot seferleri 2017 yılında yaptırımlar nedeniyle durdurulmuştu.

08/11/2023 12:31
Kırım-Türkiye feribot seferleri yeniden başlıyor

Aynı zamanda Yalta yönetimi başkanı Yanina Pavlenko, kısa süre önce İstanbul’un Beylikdüzü ilçesiyle bir kardeşlik anlaşması imzalamayı planladıklarını ve Türkiye’nin ticari ilişkileri geliştirmeye ilgi duyduğunu açıkladı.

Konstantinov, VDNKh’deki uluslararası sergi ve “Rusya” forumunda yaptığı açıklamada, “Bu, gerçekleştirilmesi yeterince kolay bir proje ve bunun (feribot hattının hizmete girmesi) oldukça mümkün olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Konstantinov’a göre Türkiye ile ticaret, turizm ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin önceden belirlendiğini söyledi. Gazetem.ru'da yer alan habere göre Meclis Başkanı, “Türkiye bizim için geleneksel bir ortak. Günümüz standartlarına göre oldukça bağımsız bir politika izliyor. Birçok geleneksel bağ kuruldu” diye vurguladı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.